Po perypetiach Samsunga z ich ekranami AMOLED, które nie były dostarczane do partnerów bizesowych koreańskiej marki na czas przyszła pora na ocenę zysków i strat. Brakujące ekrany AMOLED zostały wymienione na Super LCD, które produkuje firma Sony. Najbardziej pokrzywdzone przez Samsunga zostało HTC, które było zmuszone wymienić panele dotykowe w aż 3 modelach swoich telefonów – Desire, Nexus One i Droid Incredbile. O ile dwa ostatnie modele stały się już raczej egzemplarzami kolekcjonersko-podstarzałymi, o tyle HTC Desire ciągle stoi na piedestale najlepszych smartfonów z Androidem na rynku. 

To właśnie tego modelu dotyczy porównanie, na które pokusił się serwis Engadget. Zagraniczna strona pozyskała dwa egzemplarze HTC Desire, jeden z nich wyposażony był w ekran typu AMOLED, zaś drugi korzystał z SLCD. Na podstawie zdjęć, czy filmów bardzo ciężko jest określić, który ekran jest lepszy. Według redaktorów Engadget ekran AMOLED wyświetla żywsze i bogatsze kolory, lecz SLCD prezentuje obraz ostrzejszy i o cieplejszym odcieniu. W świetle słonecznym oba typy ekranów spisują się tak samo beznadziejnie, czego przyczyną może być szkło kwarcowe użyte do zabezpieczenia panelu wyświetlającego. 

Ostateczny werdykt pozostawiamy Wam – czytelnikom. Więcej zdjęć możecie zobaczyć pod tym adresem, a na Wasze opinie czekamy w komentarzach.
źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz