Seria Galaxy A otrzymuje Oreo – Samsung pomylił kolejność?

Łukasz Pająk Newsy 2018-04-26

Wiele się mówi o aktualizacjach, ale tylko mówi. Niewiele za tym idzie efektów, ale nie ma się czemu dziwić. Jesteśmy zbyt małą grupą, aby tam na górze ktoś nas usłyszał. Jednak ziarenko do ziarenka i kolejne modele mogą pochwalić się – w miarę – aktualną wersją Androida. Z racji, że Samsung ma liczne portfolio to właśnie od tej firmy oczekuje się możliwie najczęstszych zmian w oprogramowaniu – niekoniecznie „na raz” dla wszystkich. Oreo otrzymały już seria Galaxy S8, Galaxy Note8, a teraz przyszła pora zajrzeć na półkę niżej do rodziny Galaxy A.

Jednak Koreańczycy postanowili w nietypowy sposób podejść do swojej hierarchii. Teoretycznie spodziewaliśmy się wydania najnowszego oprogramowania dla Galaxy A8 i Galaxy A8+, które zostały zaprezentowane pod koniec zeszłego roku. Tak się nie stało, a to poprzednia generacja zaczęła w najróżniejszych zakątkach świata otrzymywać. Dotyczy to najważniejszych reprezentantów, czyli Galaxy A3 (2017), Galaxy A5 (2017) i Galaxy A7 (2017). Pierwsze dwa modele od kilku dni mogą sprawdzić Oreo w Rosji, ale już docierają do nas informacje, że kolejne kraje wdrażają nową wersję Androida. Dzisiaj to najmocniejszy i największy z rodzeństwa może pochwalić się aktualizacją. Póki co dotyczy to Wietnamu, ale nie trudno się domyślić, że lada moment następne państwa będą mogły zainstalować nowsze oprogramowanie.

Zobacz też: Taki Pixel 3 może się podobać i nie zdziwimy się, jak taki będzie.

Wróćmy do Galaxy A8 i Galaxy A8+ – czemu te smartfony nie zostały zaktualizowane? Najprawdopodobniej Samsung czeka na premierę Galaxy A8 Star (i Galaxy S8 Lite). Ten model ma na start otrzymać Oreo i bardzo możliwe, że równocześnie Samsung zdecyduje się na wydanie aktualizacji dla pozostałego rodzeństwa.

źródło: Phone Arena, SamMobile • SlvecK
  • n8n8n8n

   Pisz po Polsku

   • SlvecK

    Byda pisoł jak byda chcioł

    • n8n8n8n

     Nie rozumiem.

     A na końcu zdań stawia się kropki.

 • Grzegorz Mrózek

  Ciekawe czy A5(6) też się załapie. Choć śmiem wątpić…

  • Ironpiter

   Raczej nie

  • Bartosz Suma

   Myślę, że nie, ponieważ A5(2016) dostał już dwie duże aktualizacje. A taka jest obecnie polityka Samsunga.

   • Kam1leee

    Uznał bym to za dobry wynik 2 aktualizacje dla średniaka brzmi nieźle ale przypomniałem sobie że seria A na start ma przestarzałe oprogramowanie i wychodzi na to samo co u konkurencji

    • ZjemCiKolege

     Ksjajomi ma 1 majora i a rn4x powinien startować z nugatem a wystartował z pianką LUL

  • Łukasz Pająk

   Ten telefon nie pojawiał się w żadnych plotkach w kwestii aktualizacji, więc nie ma co liczyć na to.x