samsung galaxy a5 2017 oreo

Seria Galaxy A otrzymuje Oreo – Samsung pomylił kolejność?

Newsy

Wiele się mówi o aktualizacjach, ale tylko mówi. Niewiele za tym idzie efektów, ale nie ma się czemu dziwić. Jesteśmy zbyt małą grupą, aby tam na górze ktoś nas usłyszał. Jednak ziarenko do ziarenka i kolejne modele mogą pochwalić się – w miarę – aktualną wersją Androida. Z racji, że Samsung ma liczne portfolio to właśnie od tej firmy oczekuje się możliwie najczęstszych zmian w oprogramowaniu – niekoniecznie „na raz” dla wszystkich. Oreo otrzymały już seria Galaxy S8, Galaxy Note8, a teraz przyszła pora zajrzeć na półkę niżej do rodziny Galaxy A.

Jednak Koreańczycy postanowili w nietypowy sposób podejść do swojej hierarchii. Teoretycznie spodziewaliśmy się wydania najnowszego oprogramowania dla Galaxy A8 i Galaxy A8+, które zostały zaprezentowane pod koniec zeszłego roku. Tak się nie stało, a to poprzednia generacja zaczęła w najróżniejszych zakątkach świata otrzymywać. Dotyczy to najważniejszych reprezentantów, czyli Galaxy A3 (2017), Galaxy A5 (2017) i Galaxy A7 (2017). Pierwsze dwa modele od kilku dni mogą sprawdzić Oreo w Rosji, ale już docierają do nas informacje, że kolejne kraje wdrażają nową wersję Androida. Dzisiaj to najmocniejszy i największy z rodzeństwa może pochwalić się aktualizacją. Póki co dotyczy to Wietnamu, ale nie trudno się domyślić, że lada moment następne państwa będą mogły zainstalować nowsze oprogramowanie.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Taki Pixel 3 może się podobać i nie zdziwimy się, jak taki będzie.

Wróćmy do Galaxy A8 i Galaxy A8+ – czemu te smartfony nie zostały zaktualizowane? Najprawdopodobniej Samsung czeka na premierę Galaxy A8 Star (i Galaxy S8 Lite). Ten model ma na start otrzymać Oreo i bardzo możliwe, że równocześnie Samsung zdecyduje się na wydanie aktualizacji dla pozostałego rodzeństwa.

 

źródło: Phone Arena, SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x