samsung galaxy s9

Samsung Galaxy S8 Lite i Galaxy A8 Star nadchodzą – powrót do korzeni?

Artykuły

Swego czasu portfolio Samsunga było jednym z najbardziej nieczytelnych. Mając przed sobą kilka nazw smartfonów tego producenta, nie byliśmy w stanie dojść do tego, który do jakiej kategorii należy. Była to era „Prime, Plus, Mini, Lite, Neo” i można tak jeszcze długo wymieniać. Na szczęście te czasy już odeszły i tylko wyjątkowe modele wciąż stosują dane pojęcia. W takich wypadkach jeszcze jesteśmy w stanie zrozumieć, co dokładnie znaczą poszczególne dopiski. Jednak dotyczy to w głównej mierze najtańszych urządzeń, a tymczasem te pojawią się w rodzinach Galaxy S i Galaxy A.

Swego czasu przedstawiłem Wam model Dream-Lite, czyli idealne połączenie Galaxy S9+ z płaskim wyświetlaczem i mniejszą wydajnością. Jednak teraz biję się w pierś, że nie zrozumiałem pojęcia „Dream”. Marzenie to nazwa kodowa i dokładnie tak samo przedstawiany był wewnątrz firmy Galaxy S8, czyli Dream i Dream2 w przypadku Galaxy S8+. Jak nie trudno się domyślić, Dream-Lite to właśnie Galaxy S8 Lite. Prezentowanie odmian modeli z poprzedniej generacji wydaje się mijać z celem, ale podobnie robi chociażby Huawei. Mimo wszystko skupmy się na Koreańczykach. Smartfon ten będzie napędzany Snapdragonem 660, który zostanie zestawiony z 4 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika. Wszystkim ma zarządzać Android 8.0 Oreo. Tak, niewiele wiemy na jego temat, więc przejdźmy do drugiego dopisku.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Galaxy A8 Star to smartfon, który wcześniej określaliśmy mianem Galaxy S9+ Mini. Możecie ujrzeć go powyżej i od razu rzuca się w oczy nawiązanie stylistyczne do ułożenia aparatów w najnowszych iPhone’ach. Do tego dochodzi płaski, 6,3-calowy wyświetlacz Infinity Display, który prezentuje obraz w rozdzielczości FullHD+.Wspomniane obiektywy skrywają dwie matryce – 24 MPx i 16 MPx, co ma godnie reprezentować firmę w Chinach, gdzie rządy Vivo i Oppo właśnie na takim rozwiązaniu stoją. Galaxy A8 Star będzie topowym modelem, bo napędzanym Exynosem 7885 z 4 GB RAM. Wersja z 6 GB pamięci operacyjnej również ma się pojawić. Nie zabraknie Oreo, co może wskazywać na to, że firma zdecyduje się pozostałe modele z serii zaktualizować tuż po premierze odmiany Star. Na koniec akumulator – ten ma mieć pojemność 3700 mAh, więc o 200 mAh więcej niż w Galaxy A8+.

Zobacz też: Z tą aplikacją dni bez handlu stają się prostsze.

Największą niewiadomą jest design Galaxy S8 Lite. Bardzo możliwe, że będzie zbliżony do swojego pierwowzoru, ale nikt nie jest w stanie jeszcze tego potwierdzić. Jednak dziwi fakt, że Samsung stawia wyżej Galaxy A8 Star od Galaxy S8 Lite. Tutaj zapewne wyjaśnia się kwestia, dlaczego S8, a nie S9, aczkolwiek wciąż mamy do czynienia z A8. Pamiętacie, dlaczego Koreańczycy zdecydowali się na wyprzedzenie numeracji w Galaxy Note? Właśnie z powodu nieporozumień względem Galaxy S. Mimo wszystko wciąż są marne szanse, że którykolwiek z powyższych smartfonów trafi do Polski – wiele wskazuje na to, że są one skierowane na chiński rynek. Kiedy premiera? Bardzo możliwe, że już niedługo i możemy się spodziewać, że równolegle poznamy Galaxy A6 i Galaxy A6+ lub – jak kto woli – Galaxy J8 i Galaxy J8+.

 

źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x