mi a1

Lubisz cenę Xiaomi i czystego Androida? Producent ma na to rozwiązanie

1 minuta czytania
Komentarze

Xiaomi jest cenione za stosunek jakości do ceny. Część użytkowników jednak nie jest przekonana do nakładek producenta i woli korzystać z czystej wersji systemu Google. W portfolio chińskiego producenta pojawił się taki wybór i okazał się strzałem w dziesiątkę.

Więcej Xiaomi z czystym Androidem

Xiaomi Mi A1 jest smartfonem, który może się pochwalić dwoma rzeczami: tym, że jest Xiaomi i tym, że ma zainstalowanego czystego Androida. Jest to po prostu alternatywa modelu Mi 5X, który na swoim wyposażeniu ma nakładkę producenta MIUI. Lei Jun zapowiedział, że w planach Xiaomi jest więcej smartfonów Android One – mają to być m.in. urządzenia z linii Redmi. Już jutro poznamy Xiaomi Mi A2 (Mi 6X). Będzie to smartfon, który w zapowiadanej cenie stanie się łakomym kąskiem na średniej półce.

Pomysł na wprowadzenie do portfolio więcej smartfonów z czystą wersją systemu jest chętnie przyjmowany przez użytkowników. Wciąż otrzymują oni sympatyczny stosunek cenowy, a jednocześnie częste aktualizacje kolejnych wersji robocika. Ta droga pozwoli też jeszcze bardziej zaistnieć Xiaomi na europejskim rynku.

Zobacz też: Który smartfon z podwójnym aparatem wybrać?

Na razie jednak Lei Jun nie zdradził nic więcej. Do czasu premiery kolejnego modelu Android One z pewnością będziemy musieli nieco odczekać.

źródło: Gizchina