Microsoft wypuści Office dla Androida dopiero w 2014?

Piotr Andrzejewski Aplikacje 2013-04-10

O planach Microsoftu dotyczących wprowadzenia pakietu Office dla urządzeń pracujących pod kontrolą Androida oraz iOS słyszeliśmy już nieraz w przeszłości. Poprzednie doniesienia sugerowały, że ten pakiet biurowy może zawitać w Sklepie Play już w maju bieżącego roku. Wszystko wskazuje na to, że plany te uległy ostatnio dość znaczącej zmianie.

Najnowsze źródła podają, że Microsoft najprawdopodobniej przełożył premierę pakietu Office, a jeżeli wierzyć ostatnim pogłoskom, to obecnie jego wprowadzenie do Google Play ma nastąpić nie wcześniej, jak w przyszłym roku.

Większość użytkowników Androida już od dawna nie czeka na oficjalną aplikację Microsoftu, gdyż w Sklepie Play już teraz dostępnych jest co najmniej klika interesujących rozwiązań dla wszystkich poszukujących dobrego pakietu biurowego.

źródło: zdnet.com • danielbudyn

  Mam quick office pro&hd(kupiony za 80giera) i sprawuje sie bdb na moim nexus7, sgs2, zte blade i x8

  • danielbudyn

   OfficeSuite 7*, nie quicka

 • Singularity

  ja używam na co dzień thinkFree Office i jest nawet niezły ale do normalnego pakietu office to wiadomo, nie ma co porównywać.
  W sumie po co mają wydawać skoro mają swoje tablety na Windows na których działa normalny MSO….

 • jarząbek

  To skoro już jest taki news to pozwolę sobie poprosić o pomoc. Może ktoś polecić jakąś aplikację która poradzi sobie z edycją wzorów matematycznych zapisanych w plikach .doc nowszych wersji worda (2007 lub wyżej)? Pytałem już kiedyś na forum, niestety bez odzewu. Posiadam Office Suite i Smart Office 2. Niestety jeden tych wzorów w ogóle nie widzi, a drugi wyświetla bez możliwości edycji. Pozdrawiam 🙂

  • Cabletech

   Zestawienie jakie podałem jest okrutne dla zamienników MS Office pod Androidem.
   Większość aplikacji nie radzi sobie z prostą tabelą 4 x 5 w prezentacji, a ty wymagasz obsługi wzorów matematycznych.
   Nawet Libre Office nie portowano pod Androida w najbardziej podstawowej wersji. O czym tu mówić?

 • Cabletech

  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1085173

  Wniosek z porównania: większość alternatyw nie radzi sobie nawet z prostą tabelką w prezentacji. Dobrze rozwiązany temat Office na Android nie istnieje, niestety.

  • pluszonator

   pod tym względem ms office na androida pewnie niewiele by zmienił. Na windows phone 7 ms office też potrafi wykrzaczyć coś przy najprostszej tabelce w prezentacji. Zadziwiający jest brak kompatybilności pomiędzy własnymi produktami. Nie daj Boże, będzie ktoś potrzebował skomplikowanych równań, wtedy to nawet jak w office 2013 zapiszesz równanie (z jakimiś łepsilonami czy innymi badziewami) w prezentacji dla office 2003, to 2003 tego nie ogarnie. Dlatego nie ma co narzekać na odpowiedniki na androida.

 • alus992

  A szkoda, do tego czasu to już w ogóle może nie być szansy, że ktoś kupi takiego office’a bo każdy zadowoli sie prawdopodobnie tańszymi opcjami.
  a tak btw… czy ktoś mógłby polecić jakiś zamiennik dla QuickOffice HD? Ostatnio po zapisaniu pliku „Word” kasuje mi połowę zdań (wtf?!), co dziś pod koniec wykładów na uczelni doprowadziło mnie do białej gorączki (cały dzień poszedł się…)

  • Kamil_Prince

   Jak korzystam z Kingsoft Office i do moich uczelnianych potrzeb wystarczy;)x