Xiaomi kilka miesięcy temu pokazało światu model Mi2, oparty o najpotężniejszy na tamte czasy procesor S4 Pro. Gdy kolejna generacja procesorów wkroczyła na mobilny rynek, chiński producent udowodnił, że nie usiadł na laurach i zdecydował o odświeżeniu swojej flagowej linii.

Zaprezentowany dziś Mi2S został wyposażony w 4,3 calowy wyświetlacz 720p, czterordzeniowego Snapdragona 600 o taktowaniu 1,7 GHz, 2GB pamięci RAM, 13 MPx aparat oraz akumulator 2000 mAh. Smartfon zadebiutuje z Androidem 4.1.2 na pokładzie, oczywiście z autorską nakładką MIUI. Sam system został zoptymalizowany tak dobrze, że według AnTuTu Benchmark, uzyskał on wynik 25913 pkt, czyli jeszcze lepszy od tego z Galaxy S4 (25466 pkt). Co ciekawe, moduł WiFi będzie wspierał technologię WiFi Display, pozwalającą na bezprzewodowe podłączenie telefonu na przykład do telewizora. Na koniec zostawiamy największą zaletę tego urządzenia. Cena tego potwora w wersji 32GB to zaledwie 2299 juanów, czyli około 1200 zł! Wariant z 16GB pamięcią wewnętrzną będzie kosztował 1999 juanów, co daje w przeliczeniu nieco ponad 1000zł.

Prawdopodobnie, jeśli smartfon w ogóle będzie dostępny w Polsce, to tylko na popularnym portalu aukcyjnym i pewnie jak poprzednie wersje, z kosmicznymi marżami dla sprzedających.

źródło: phonearena.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec