Całkiem niedawno Lenovo pokazało światu swojego flagowca, którego działanie oparł na architekturze x86 od Intela. Po pierwszych benchmarkach może się wydawać, że może on być realnym konkurentem dla najnowszych premier wiodących producentów.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

K900 to 5,5-calowy smartfon z dwurdzeniowym Atomem, zaprezentowany podczas tegorocznych targów Mobile World Congress. Pracująca pod obudową jednostka o taktowaniu 2 GHz, pozwoliła uzyskać urządzeniu w AnTuTu imponujące 25870 pkt. W top liście tego benchmarka nie ma lepszego smarfona, oprócz Galaxy S4 z autorskim Exynosem (27417 pkt). Wśród pozostawionych w tyle są takie telefony jak HTC One, LG Optimus G Pro, czy S4 ze Snapdragonem. Jak też widać na załączonym obrazku, procesor oznaczony symbolem Z2580 zmiażdzył wszystkie czterordzeniowce poprzedniej generacji, pomimo dwa razy mniejszej ilości rdzeni.

Ogromny potencjał smartfona, doskonale pokazuje, że Intel wiedział co robi wchodząc na mobilny rynek. Jak myślicie, czy uda się mu zdominować także i ten sektor biznesowy?

źródło: phonearena.com

Krzysztof Czerwiec