Cena iPhone’a X to dla wielu drażliwy temat. W sumie się nie dziwie, bo ponad 5700 zł za wersję z 256 GB pamięci wewnętrznej to… trochę za dużo. Na szczęście wygląda na to, że Apple poszło po rozum do głowy, dzięki czemu iPhone X2 i iPhone X2 Plus mają być tańsze.

W tym roku pojawił się „tylko” iPhone X – w dwóch wersjach z różną ilością pamięci wewnętrznej, ale w jednym rozmiarze. Rok 2018 ma przynieść aż dwa nowe „flagowce” od Apple. Mowa tutaj oczywiście o iPhonie X2 i iPhonie X2 Plus. Ten pierwszy ma mieć 6,1 cala, a drugi aż 6,5 cala.

Zobacz także: Google Assistant po polsku pojawi się jeszcze w tym roku –  to pewne.

iPhone X w wersji z 64 GB pamięci wewnętrznej kosztował w naszym kraju 4979 zł. Za 256 GB miejsca na pliki trzeba było zapłacić już 5729 zł. Analitycy z RBC wystosowali ciekawą predykcję cen nadchodzących iPhone’ów. Według nich iPhone 9 będzie kosztował w granicach 700 dolarów (2375 zł – czyli w naszym kraju jakieś 3000 zł), a iPhone X2 oraz iPhone X2 Plus kolejno 899 (3050 zł) i 999 (3389 zł) dolarów. Takie sumy wydają się jak najbardziej realne, ale niestety nie w naszym kraju. W Polsce do podanych cen dojdzie zapewne ogrom różnego rodzaju dodatków (VAT itd.), więc ceny będą znacząco wyższe. Gdybym ja miał podać swoje typy polskich cen nadchodzących iPhone’ów, to wyglądałyby one tak:

Złagodzenie cen urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka z serii X byłoby strzałem w dziesiątkę. Od premiery iPhone’a X w naszym kraju, spotkałem może dwie osoby, które go miały, a to oznacza, że cena jest po prostu zbyt wysoka. iPhone 8 z kolei to bardzo częsty widok. Żeby nie było – z domu wychodzę dość często.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.