Google Assistant po polsku jeszcze w tym roku. To pewne!

Kacper Kościański Newsy 2018-03-26

Firma Google wydaje się słuchać swoich użytkowników. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o ankiecie, której celem było zebranie 10 tysięcy podpisów, by pokazać gigantowi z Mountain View, że Polacy nie gęsi, i asystenta Google po polsku mieć chcą.

Od daty stworzenia wspomnianej ankiety minęło już trochę czasu, ale wygląda na to, że przyniosła ona skutek – dyrektor polskiego oddziału Google powiedział w wywiadzie dla Newserii, że firma zamierza udostępnić polską wersję swojego asystenta jeszcze w tym roku. Przedstawiciel jednak zaznacza, że nie wszystkie funkcje będą od razu dostępne.

Google Assistant – z czym to się je?

Google Assistant to inteligentny asystent, z którym można się komunikować za pomocą komend głosowych. Ciężko wymienić wszystkie jego funkcje, bo jest ich naprawdę dużo. Do najważniejszych z nich można zaliczyć m.in. integrację z inteligentnymi głośnikami Google Home czy Amazon Echo oraz innymi elementami inteligentnego domu. Jeśli jednak nie jesteście zbyt cierpliwi, to możecie zainteresować się inteligentnym głośnikem od naszych rodaków, który oczywiście obsługuje język polski od nowości. Grzechem byłoby nie wspomnieć, że za pomocą Google Assistant można wygodnie złożyć zamówienie w wybranym sklepie internetowym – bez ruszania się z miejsca.

Zobacz także: Czy jest różnica w wydajności pomiędzy Galaxy S9+ z Exynosem, a Snapdragonem?

Google Assistant po polsku – kiedy?

Niestety w wywiadzie nie podano dokładnej daty. Wiemy natomiast, że Google ze swoim produktem wejdzie na nasz rynek jeszcze w tym roku.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać. Cieszy fakt, że nie mamy już do czynienia z plotkami. Będziecie korzystać?

Dzięki za informację, Mateusz! • lesheq

  Ja też się cieszę ??głośnik już mam jakiś czas, teraz jak będzie polski język będę częściej korzystał ?? A jak komuś nie pasuje, że mikrofon nagrywa top nie musi korzystać. Jak inaczej głośnik mógłby nas słuchać? Jak ktoś nie chce może włączyć głos fizycznym przyciskiem tylko wtedy to tak jakby się cofnąć do czasów telewizorów bez pilota??

 • Tomasz

  Czy korzystac? Jest problem. Jesli tak, to trzeba pozostawic aplikacji prawa sterowania mikrofonem. A wiadomo co bedzie nim zbierac i komu udostepniac?

  • ja.n.

   podobnie masz z telefonem

   • mindla

    Bez tego nie da się żyć?
    Zamiast pisania na klawiaturze można pisać głosowo ale nikt z tego nie korzysta.

    • ja.n.

     mikrofon moze słuchać cały czas – nawet gdy nie mówisz do niego

   • Tomasz

    Uzywam xprivacylua.

  • Adrian Markowski

   prowadzisz rozmowy biznesowe ? bo o kogo obchodzi ze w robocie byla masa pracy czy ze laska ma okres np ? wsio zbiera i nic nie zrobisz nei chcesz nie korzytsaj tyle

 • Igor Ordecha

  I bardzo dobrze. W końcu!

 • cwaniak

  No wreszcie coś się dzieje, mam nadzieję że zdążą i będzie można korzystać

 • Jarek Bukowski

  „W cytacie tym wyraz „gęsi” bywa często fałszywie rozumiany jako rzeczownik oznaczający odnośny gatunek ptactwa domowego, przez co powstaje wrażenie, jakoby Rej twierdził, iż Polacy nie są gęśmi. Tymczasem jest to przymiotnik odnoszący się do rzeczownika „język”. Rej mówi, że Polacy mają swój język i w związku z tym nie muszą się posługiwać językiem „gęsim”, czyli łaciną, bo dźwięk tego języka kojarzył mu się właśnie z gęganiem.”
  Nie ma za co!x