Google Assistant po polsku jeszcze w tym roku. To pewne!

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Firma Google wydaje się słuchać swoich użytkowników. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o ankiecie, której celem było zebranie 10 tysięcy podpisów, by pokazać gigantowi z Mountain View, że Polacy nie gęsi, i asystenta Google po polsku mieć chcą.

Od daty stworzenia wspomnianej ankiety minęło już trochę czasu, ale wygląda na to, że przyniosła ona skutek – dyrektor polskiego oddziału Google powiedział w wywiadzie dla Newserii, że firma zamierza udostępnić polską wersję swojego asystenta jeszcze w tym roku. Przedstawiciel jednak zaznacza, że nie wszystkie funkcje będą od razu dostępne.

Google Assistant – z czym to się je?

Google Assistant to inteligentny asystent, z którym można się komunikować za pomocą komend głosowych. Ciężko wymienić wszystkie jego funkcje, bo jest ich naprawdę dużo. Do najważniejszych z nich można zaliczyć m.in. integrację z inteligentnymi głośnikami Google Home czy Amazon Echo oraz innymi elementami inteligentnego domu. Jeśli jednak nie jesteście zbyt cierpliwi, to możecie zainteresować się inteligentnym głośnikem od naszych rodaków, który oczywiście obsługuje język polski od nowości. Grzechem byłoby nie wspomnieć, że za pomocą Google Assistant można wygodnie złożyć zamówienie w wybranym sklepie internetowym – bez ruszania się z miejsca.

Zobacz także: Czy jest różnica w wydajności pomiędzy Galaxy S9+ z Exynosem, a Snapdragonem?

Google Assistant po polsku – kiedy?

Niestety w wywiadzie nie podano dokładnej daty. Wiemy natomiast, że Google ze swoim produktem wejdzie na nasz rynek jeszcze w tym roku.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać. Cieszy fakt, że nie mamy już do czynienia z plotkami. Będziecie korzystać?

Dzięki za informację, Mateusz!

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy