JDI pokazało swój wyświetlacz OLED Full HD dla smartfonów

Newsy

Japan Display Inc pokazało niedawno wyświetlacz Full HD OLED o przekątnej 5,2 cala. Ekrany te korzystają z technologii podobnej do Sony WhiteMagic – posiadają, oprócz standardowych trzech subpixeli (czerwony, zielony, niebieski) także dodatkowy, biały.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku JDI zaprezentowało wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1280 x 720 i przekątnej 4,5 cala, osiągając tym samym 326 ppi, czyli wynik na poziomie iPhone 5. W niektórych publikacjach pojawiają się opinię, że zaprezentowany ekran Full HD wywołuje w bliskim kontakcie lepsze wrażenie niż AMOLED Samsunga.

Wszystkie ewentualne problemy z masową produkcją firma zamierza rozwiązać dzięki pogłębieniu współpracy z japońskimi dostawcami materiałów i twórcami sprzętu. Oczywiście wyświetlacz ten jest dedykowany dla nowych smartfonów, zapewne już niedługo usłyszymy o pierwszych telefonach, które będą korzystać z rozwiązania JDI.

źródło: phonearena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x