Japan Display Inc pokazało niedawno wyświetlacz Full HD OLED o przekątnej 5,2 cala. Ekrany te korzystają z technologii podobnej do Sony WhiteMagic – posiadają, oprócz standardowych trzech subpixeli (czerwony, zielony, niebieski) także dodatkowy, biały.

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku JDI zaprezentowało wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1280 x 720 i przekątnej 4,5 cala, osiągając tym samym 326 ppi, czyli wynik na poziomie iPhone 5. W niektórych publikacjach pojawiają się opinię, że zaprezentowany ekran Full HD wywołuje w bliskim kontakcie lepsze wrażenie niż AMOLED Samsunga.

Wszystkie ewentualne problemy z masową produkcją firma zamierza rozwiązać dzięki pogłębieniu współpracy z japońskimi dostawcami materiałów i twórcami sprzętu. Oczywiście wyświetlacz ten jest dedykowany dla nowych smartfonów, zapewne już niedługo usłyszymy o pierwszych telefonach, które będą korzystać z rozwiązania JDI.

źródło: phonearena.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.