Czy widać różnicę w wydajności Galaxy S9+ z Exynosem i Snapdragonem?

Łukasz Pająk Newsy 2018-03-25

Często możecie się zastanawiać, czy słusznie Samsung postępuje, gdy w wybranych regionach oferuje modele pod taką samą nazwą, ale z innymi podzespołami. W końcu Galaxy S9 z Exynosem nie będzie identyczny, co ze Snapdragonem na pokładzie. Potwierdziły to niedawno wyniki z benchmarków, które nawet postawiły model oferowany w Polsce w bardzo kiepskim świetle. Jednak, czy to faktycznie jest odczuwalne na co dzień?

W tym tekście posłużymy się filmem z doskonale znanego nam kanału SuperSaf. Niedawno mogliście obejrzeć jego porównanie i moją analizę na temat porównania zdjęć z Samsunga Galaxy S9+ i Sony Xperii XZ2. Tym razem autor postawił na przeciwko siebie dwie wersje najpotężniejszego smartfona od Koreańczyków i porównał je pod względem szybkości.

Pomijając kwestie związane ściśle z przepustowością łącza internetowego to niewątpliwie benchmarki potwierdziły się w rzeczywistości. Odmiana ze Snapdragonem 845 na pokładzie wygrywa z Exynosem 9810. Różnice nie są drastyczne, aczkolwiek pomiędzy tymi modelami nie powinny być wyraźne.

Zobacz też: Wiesz, czym się różnią ekrany LCD od OLED i jaka jest przewaga jednego nad drugim?

Swoją drogą to pierwszy taki przypadek od kilku lat, gdy układ Samsunga wypada gorzej od swojego amerykańskiego konkurenta. Pamiętajmy, że Qualcomm jest blisko związany z Koreańczykami – w końcu to oni odpowiadają za produkcję najnowszych Snapdragonów. • Rafal Pluta

  To jest jakaś różnica?trzeba być nieźle walnietym żeby w ogóle sobie głowę sprzątać pol sekundowa roznica;)zresztą może,gdyby zamienił strony to exynos by się okazał szybszy??;)gownobudzy czas start;)

 • May Czos

  Różnica jest dużo większa niż sugerują benchmarki, coś nie wyszedł Samsungowi ten nowy Exynos. Test pokazuje też ile warty jest wynik Geekbench.

 • Miki Gry

  Pozatym Snapdragon ma jeszczą jedną przewagę nad Exonosem. Źródła. W pełni funkcjonalny custom na S9+ z Exonosem być może nigdy nie powstanie

  • Łukasz Pająk

   Chyba żartujesz:). Już są czyste wydania Androida na Exynosa. Na Snapdragona najprawdopodobniej jeszcze długo będzie trzeba czekać.

 • Bart

  Duza roznica, wiec kupie w USA … pytanie czy wersja na US nie rozni sie czestotliwosciami LTE.

  • Miki Gry

   Różni się i to sporo

  • stark2991

   Lubisz problemy?

  • Norbert Nowakowski

   może wrzucą wersję Azjatycką w dual simie w UK i wtedy warto będzie ściągać

  • Rafal Pluta

   Jedz kupuj w USA a za miesiąc sprzedaż bo następny test pokaże że exynos jest pol sekundy szybszy w otwieraniu 3 wybranych gi3er:)))

   • Bart

    Po przeliczeniu S9+ w USA kosztuje 2 871 pln, a S9 2 461 pln. Gwarancja chyba tez globalna. Jesli modem GSM dziala tak samo w Europie, to chyba lepiej miec tanszy i bardziej wydajny telefon.

    • To Jaws

     „Gwarancja chyba tez globalna”
     z naciskiem na chyba.x