Koniec Coratny na Androidzie

Microsoft daje kolejny powód do zainstalowania Cortany na Androidzie – nowa funkcja

1 minuta czytania
Komentarze

W dobie kiedy każdy gigant technologiczny ma swojego asystenta głosowego, nie może go także zabraknąć u firmy Microsoft. Spółka od lat rozwija usługę o nazwie Cortana. Jest ona dostępna jako pomoc tekstowa oraz głosowa na komputerach z Windowsem 10. Działała ona także na „mobilnych oknach”, które niestety zostały porzucone przez Microsoft. Można ją także pobrać na smartfony z Androidem, jednakże trzeba pamiętać, iż nie działa ona w języku polskim. W związku z tym nie jest ona dostępna w naszym kraju w Google Play, ale można ją znaleźć np. na APK Mirror.

Zobacz także: Nowy cykl autorski na android.com.pl – warto zobaczyć

Nie zmienia to faktu, że Cortana na Androidzie wzbogaci się o bardzo oczekiwaną przez fanów funkcję. Dzięki niej będzie można napisać SMSy lub zadzwonić przy użyciu głosu. Szczególnie sprawdzi się to np. podczas prowadzenia auta. Na początku nowa opcja pojawi się jedynie w wersji beta aplikacji. Jednak w ciągu kilku tygodni powinna być ona dostępna dla wszystkich użytkowników zielonego robota.

Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, ale używam Cortany na Androidzie. Aplikacja służy mi do sparowania smartfona z Windowsem 10 zainstalowanym na moim laptopie. Dzięki temu mogę odbierać powiadomienia z telefonu na komputerze bez instalowania dodatkowych aplikacji. Ponadto mam możliwość pisania i odpowiadania na SMSy prosto z centrum powiadomień Windowsa. Jest to szalenie wygodne i nie wyobrażam sobie korzystania z komputera bez tej opcji. Jeżeli również jesteście zainteresowani taką funkcją – zapraszam do mojego poradnika.

Źródło: phonearena, własne

Motyw