[Poradnik] Pisz SMSy z komputera i odbieraj na nim powiadomienia z telefonu!

Artykuły

Windows 10 to świetny system. W swoich wpisach chwaliłem go niejednokrotnie. Jednak odkąd pamiętam zazdrościłem użytkownikom MAC OS doskonałej synchronizacji telefonu z komputerem. Odbywa się ona praktycznie po wyjęciu z pudełka, bez instalowania dodatkowych aplikacji.

Po aktualizacji Windowsa 10 do Fall Creators Update, synchronizacja komputera z telefonem stała się jeszcze lepsza. Niestety nie jest ona możliwa na pecetach, na których domyślnie ustawiony jest język polski. Jednak to nie problem, ponieważ można to w szybki i łatwy sposób zmienić w ustawieniach. Celem tego wpisu jest ustawienie smartfona i komputera do odbierania powiadomień i odpisywania na SMSy z poziomu peceta. No to zaczynamy!

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

1. Aktualizacja Fall Creators Update

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest zaktualizowanie systemu do Fall Creators Update. Być może Twój pecet ma już najnowszą wersję. Można to sprawdzić w > znaczek Windowsa na pasku zadań > ustawienia > Windows Update. W tym miejscu sprawdzamy dostępne aktualizacje. Fall Creators Update jest oznaczony jako wersja 1709.

Zobacz także: Fluent Design i inne nowości w aktualizacji Windowsa

2. Zmiany regionu i języka

Obsługa powiadomień z telefonu wymaga aktywowania Cortany. W tym celu należy zmienić ustawienia dotyczące regionu i języka, gdyż asystent głosowy nie działa w naszym kraju. Trzeba wejść w panel sterowania > region > lokalizacja – ustawić na Stany Zjednoczone.

Następnie w zakładce „administracyjne” należy zmienić ustawienia regionalne systemu na Angielski (Stany Zjednoczone). Wyświetli się komunikat, aby uruchomić ponownie komputer, co czynimy.

Po włączeniu peceta, jeszcze raz wchodzimy w ustawienia > język > zmień metody wprowadzania. English (United States) przesuwamy w górę i jeżeli potrzeba, to w jego opcjach instalujemy dodatkową paczkę języka. Po kolejnym uruchomieniu komputera Cortana powinna być już dostępna!

3. Zainstaluj Cortanę na smartfonie

Z uwagi na to, że Cortana nie jest dostępna w Polsce, nie znajdziemy jej w Google Play. Jednak można ją ściągnąć i zainstalować przez APKmirror. Po zainstalowaniu asystenta głosowego, należy zalogować się na konto, którego używamy na Windowsie 10. Następnie wchodzimy w jego ustawienia > cross device > i zaznaczamy wszystkie opcje. W tym miejscu mamy możliwość dostosowania opcji powiadomień od poszczególnych aplikacji. W międzyczasie Cortana zapyta o dostęp do powiadomień. Powinniśmy jej to umożliwić.

Od tego momentu powiadomienia ze smartfonu będą pojawiały się w centrum powiadomień na Windowsie 10.

Zobacz także: Galaxy S9 z mocarnym procesorem i 6 GB RAM

4. Jak pisać SMSy z komputera?

Najpierw należy dodać kontakty do Windowsa 10. Aby to zrobić w wyszukiwarce Windowsa (po zmianie języka, zmieni się ona w Cortanę – widnieje jako okrąg w pasku zadać) wpisujemy „people” (w polskiej wersji: kontakty). Dodajemy imię i nazwisko, numer telefonu i opcjonalnie e-maila danej osoby.

Aby wysłać SMSa, w wyszukiwarce Cortana wpisujemy send text lub send SMS. Pojawi nam się okno, z informacjami: do kogo, jaka treść – jak na załączonym obrazku. Odpowiadanie na SMSy jest znacznie łatwiejsze. Możemy to zrobić od razu z centrum powiadomień, co również przedstawiłem na zrzucie ekranu.

Sądzę, że podany sposób jest lepszy i bardziej naturalny, aniżeli korzystanie z dodatkowych i płatnych aplikacji typu Pulse SMS. Jeżeli macie jakieś pytania do poradnika, to chętnie na nie odpowiem w komentarzach.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x