huawei mate 10 lite

Twój smartfon ma za mało pamięci? W takim razie zainteresuj się nowym Huawei

1 minuta czytania
Komentarze

Pamiętacie jeszcze czasy, gdy obowiązkowym dodatkiem do każdego smartfona była karta pamięci? Wbudowana przestrzeń wykorzystywana była wyłącznie na przechowywanie systemu. Dzisiaj sytuacja się odwróciła – wybrane urządzenia w ogóle nie oferują miejsca na rozszerzenie pamięci, więc jesteśmy zdani wyłącznie na to, co producent przygotował. W wielu przypadkach jest to wystarczająca ilość miejsca, ale dla niektórych wciąż może to być za mało.

Obecnie smartfony z najpojemniejszymi pamięciami mogą się poszczycić wynikiem 256 GB. Jednak doskonale wiemy, że to tylko kwestia czasu, aż ta wartość zostanie podwojona. Samsung przedstawił kości UFS2.1, których pojemność wynosi 512 GB. Bardzo możliwe, że zainteresował się nimi Huawei, który zgłosił do TENAA odpowiedni model. Smartfon, który ukrywa się pod nazwą kodową NEO-AL00 trafił do chińskiego urzędu certyfikacji 15 marca, a po 4 dniach została dodana informacja o zestawie pamięci 6 GB RAM i 512 GB ROM. Oczywiście ta druga to nic innego, jak przestrzeń na system, aplikacje i nasze pliki. Nie jest to żaden z modeli P20, więc czego się spodziewać? Otóż wiele wskazuje na to, że Chińczycy szykują nowego reprezentanta serii Mate. W zeszłym miesiącu firma zastrzegła sobie znak handlowy „MateX” i prawdopodobnie to o nim piszemy.

Zobacz też: Opatentowano elastyczne szkło. Wiesz, co to oznacza?

O Mate X póki co nic nie wiemy, ale niewątpliwie będzie to topowy model firmy. Kiedy go poznamy? W jakiej cenie? To wciąż pytania bez odpowiedzi, ale być może dowiemy się czegoś więcej podczas prezentacji serii P20, która odbędzie się 27 marca w Paryżu.

źródło: phoneradar

Motyw