Twój smartfon ma za mało pamięci? W takim razie zainteresuj się nowym Huawei

Łukasz Pająk Newsy 2018-03-21

Pamiętacie jeszcze czasy, gdy obowiązkowym dodatkiem do każdego smartfona była karta pamięci? Wbudowana przestrzeń wykorzystywana była wyłącznie na przechowywanie systemu. Dzisiaj sytuacja się odwróciła – wybrane urządzenia w ogóle nie oferują miejsca na rozszerzenie pamięci, więc jesteśmy zdani wyłącznie na to, co producent przygotował. W wielu przypadkach jest to wystarczająca ilość miejsca, ale dla niektórych wciąż może to być za mało.

Obecnie smartfony z najpojemniejszymi pamięciami mogą się poszczycić wynikiem 256 GB. Jednak doskonale wiemy, że to tylko kwestia czasu, aż ta wartość zostanie podwojona. Samsung przedstawił kości UFS2.1, których pojemność wynosi 512 GB. Bardzo możliwe, że zainteresował się nimi Huawei, który zgłosił do TENAA odpowiedni model. Smartfon, który ukrywa się pod nazwą kodową NEO-AL00 trafił do chińskiego urzędu certyfikacji 15 marca, a po 4 dniach została dodana informacja o zestawie pamięci 6 GB RAM i 512 GB ROM. Oczywiście ta druga to nic innego, jak przestrzeń na system, aplikacje i nasze pliki. Nie jest to żaden z modeli P20, więc czego się spodziewać? Otóż wiele wskazuje na to, że Chińczycy szykują nowego reprezentanta serii Mate. W zeszłym miesiącu firma zastrzegła sobie znak handlowy „MateX” i prawdopodobnie to o nim piszemy.

Zobacz też: Opatentowano elastyczne szkło. Wiesz, co to oznacza?

O Mate X póki co nic nie wiemy, ale niewątpliwie będzie to topowy model firmy. Kiedy go poznamy? W jakiej cenie? To wciąż pytania bez odpowiedzi, ale być może dowiemy się czegoś więcej podczas prezentacji serii P20, która odbędzie się 27 marca w Paryżu.

źródło: phoneradar • ojciec

  Nie wiem dla czego ale śmieszy mnie to dążenie chińczyków do produktów Apple. O ile jakieś Samusngi, Soniaki starają się z tym jakoś walczyć. Śmieszy mnie to jak biorę np huaweia do ręki odpalam wiadomości pierwsza rzecz to ściągnięte z apple (kolorystyka itp ona jest zachowana w ios od bodajze ios 7 ) odpalam przeglądarkę prawie to samo na każdym kroku widać podobieństwa teraz nazwa mate X założę się ze będzie miał tez wycięcie 😀 Nie rozumiem dlaczego nie tworzyć czegoś swojego co może mieć potencjał tylko kopiować. Jakbym chciał kupić coś co do złudzenia przypomina mi ios to wybrałbym ios proste.

 • Lookso

  Nie poszczędzili na wbudowanej ale mogli by już dać te 8 ‚giba’ ram przynajmniej :v

 • Morales

  Widzę to nie po raz pierwszy i nie tylko tutaj, ale w sumie napiszę komentarz. Czy nazywanie pamięci masowej jako „ROM” jest poprawne? Bo z tego, co mi wiadomo to pamięć w telefonie, jest pamięcią „zapisywalną”, a nie tylko do odczytu jak to pamięć ROM (read-only memory) ma w zwyczaju, ROM-em można ewentualnie nazwać soft telefonu np. custom rom, bo w pewnym sensie Firmware jest takim ROM-em. Wiem, że ma to być artykuł dla mas, aby większość zrozumiała, ale czy powielanie błędu jest dobrym pomysłem? Później większość będzie tak pisać lub mówić, bo tak przeczytali. Najbardziej martwi mnie to czy wiecznego studenta informatyki (bez urazy) nie razi to w oczy. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie i przedstawcie swoje argumenty, bo „bo tak” się nie liczy :P. Pozdrówka

  ps.
  Widzę, że logowanie poprzez profil android.com.pl nie działa (na żadnej przeglądarce), dodać komentarz to jakis hard dla wytrwałych 😀

  • Pabliell

   Stwierdzenie „pamięć ROM” jest dość sporym uproszczeniem, ale nie całkiem błędnym. W smartfonach (i nie tylko) stosowane są rodzaje pamięci Flash, która z kolei jest rozwinięciem pamięci EEPROM.

   • Morales

    Dziękuję za odpowiedzi 🙂

  • Łukasz Pająk

   Rom specjalnie wyjaśniłem, ponieważ pod takim określeniem pojawiło się w TENAA.

 • stark2991

  Myślę, że to zdecydowanie nie ten czas, kiedy takie pojemności są potrzebne. Niepotrzebnie podniesie to cenę telefonux