Dominującym producentem szkła, które chroni wyświetlacze smartfonów, jest firma Corning – to właśnie ona produkuje Gorilla Glass, z którego korzysta większość producentów urządzeń mobilnych. Warto pamiętać jednak, że ma ona również wielu konkurentów, a głównym z nich jest japońska korporacja Asahi Glass (AGC). W tym artykule skupimy się na dokonaniu firmy AGC, której udało się stworzyć prawdziwie elastyczne szkło do zastosowań komercyjnych. 

Czym wyróżnia się szkło firmy AGC?

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Jak informuje portal OLED-Info, szkło opracowane przez Asahi Glass jest bardzo wytrzymałe, więc w przyszłości będzie mogło być wykorzystywane jako materiał do produkcji elastycznych smartfonów – odporność na wyginanie jest większa niż 1200 megapaskali (chodzi tu oczywiście o siły nacisku). Co więcej, technologia firmy AGC posiada o 80% wyższą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne niż rozwiązania konkurencji.

Szkło dla szerszej publiki po raz pierwszy zaprezentowane zostanie w maju – wtedy też dowiemy się, czy zostanie ono wykorzystane w elastycznych smartfonach, które w tym roku powinny pojawić się już na rynku. Przypomnijmy – według spekulacji, nad urządzeniami tego typu pracuje już m.in. Samsung. Dlaczego proces tworzenia elastycznych telefonów trwa tak długo? Jest jeden prosty powód – wytrzymałość takich rozwiązań pozostawia aktualnie wiele do życzenia.

Źródło: OLED-Info
Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.