elastyczny wyswietlacz samsung smartfon

Czy już wkrótce kupimy elastyczne telefony? Opracowano nowe szkło

Newsy

Dominującym producentem szkła, które chroni wyświetlacze smartfonów, jest firma Corning – to właśnie ona produkuje Gorilla Glass, z którego korzysta większość producentów urządzeń mobilnych. Warto pamiętać jednak, że ma ona również wielu konkurentów, a głównym z nich jest japońska korporacja Asahi Glass (AGC). W tym artykule skupimy się na dokonaniu firmy AGC, której udało się stworzyć prawdziwie elastyczne szkło do zastosowań komercyjnych. 

Czym wyróżnia się szkło firmy AGC?

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jak informuje portal OLED-Info, szkło opracowane przez Asahi Glass jest bardzo wytrzymałe, więc w przyszłości będzie mogło być wykorzystywane jako materiał do produkcji elastycznych smartfonów – odporność na wyginanie jest większa niż 1200 megapaskali (chodzi tu oczywiście o siły nacisku). Co więcej, technologia firmy AGC posiada o 80% wyższą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne niż rozwiązania konkurencji.

Szkło dla szerszej publiki po raz pierwszy zaprezentowane zostanie w maju – wtedy też dowiemy się, czy zostanie ono wykorzystane w elastycznych smartfonach, które w tym roku powinny pojawić się już na rynku. Przypomnijmy – według spekulacji, nad urządzeniami tego typu pracuje już m.in. Samsung. Dlaczego proces tworzenia elastycznych telefonów trwa tak długo? Jest jeden prosty powód – wytrzymałość takich rozwiązań pozostawia aktualnie wiele do życzenia.

Źródło: OLED-Info


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x