Dominującym producentem szkła, które chroni wyświetlacze smartfonów, jest firma Corning – to właśnie ona produkuje Gorilla Glass, z którego korzysta większość producentów urządzeń mobilnych. Warto pamiętać jednak, że ma ona również wielu konkurentów, a głównym z nich jest japońska korporacja Asahi Glass (AGC). W tym artykule skupimy się na dokonaniu firmy AGC, której udało się stworzyć prawdziwie elastyczne szkło do zastosowań komercyjnych. 

Czym wyróżnia się szkło firmy AGC?

Jak informuje portal OLED-Info, szkło opracowane przez Asahi Glass jest bardzo wytrzymałe, więc w przyszłości będzie mogło być wykorzystywane jako materiał do produkcji elastycznych smartfonów – odporność na wyginanie jest większa niż 1200 megapaskali (chodzi tu oczywiście o siły nacisku). Co więcej, technologia firmy AGC posiada o 80% wyższą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne niż rozwiązania konkurencji.

Szkło dla szerszej publiki po raz pierwszy zaprezentowane zostanie w maju – wtedy też dowiemy się, czy zostanie ono wykorzystane w elastycznych smartfonach, które w tym roku powinny pojawić się już na rynku. Przypomnijmy – według spekulacji, nad urządzeniami tego typu pracuje już m.in. Samsung. Dlaczego proces tworzenia elastycznych telefonów trwa tak długo? Jest jeden prosty powód – wytrzymałość takich rozwiązań pozostawia aktualnie wiele do życzenia.

Źródło: OLED-Info

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.