Kooperacja firm Sony i Google w końcu przyniosła wymierny efekt. Na berlińskich targach IFA, na których prym wiódł Samsung Galaxy Tab, zostało zaprezentowane jeszcze jedno, bardzo interesujące urządzenie. Tajemniczy sprzęt to pierwszy na świecie telewizor sygnowany logiem Google. 

O wspólnym dziecku Google i Sony nie wiadomo zbyt wiele. Pewne jest, że telewizor będzie obsługiwał rozdzielczość HD, a przekątna ekranu będzie wynosić 46 cali. Jak do tej pory w ofercie japońskiej firmy próżno szukać ekranów plazmowych, stąd można wnioskować, że „Google TV” będzie mieć ekran LCD o nieznanym jak dotąd sposobie podświetlenia.

Sam design telewizora prezentuje się bardzo dobrze, a mocne materiały i innowacyjne funkcje kuszą klientów. Jak na razie brak jakichkolwiek danych odnośnie premiery, czy ceny urządzenia, lecz jeden z redaktorów serwisu androidandme.com przypuszcza, że będzie ona wynosić od 2000 do 3000 dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu na polską walutę da przedział od 6000 do 9000 złotych.


źródło: androidandme.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz