To jest chore, Gadu-Gadu siedliskiem pedofilii i zboczeńców

Łukasz Pająk Newsy 2018-03-10

Gadu-Gadu od wielu lat umiera śmiercią naturalną. Komunikator nie poradził sobie z napływem zagranicznych rozwiązań pokroju Messenger od Facebooka, WhatsApp i innych. Projekt jeszcze sobie zipie powolutku i wykorzystywany jest naprawdę w wyjątkowych sytuacjach. Jak się okazuje, nie tylko do celów służbowych czy też rozmowy ze znajomymi. Gdyby zliczyć osoby, które korzystają z GG i podzielić je na grupy z uwzględnieniem przeznaczenia to nie zdziwiłbym się, jak na wierzch wyszłoby, że ten komunikator to siedlisko do złych celów.

Użytkownicy Wykopu, pod wpływem znaleziska użytkowniczki @laczka, postanowili sprawdzić, co i kto się kryje w sieci Gadu-Gadu. Nie ma co ukrywać – ten komunikator to tytułowe siedlisko pedofilii i zboczeńców. Wystarczy ustawić w profilu młody wiek i możemy być pewni, że lada moment ktoś napisze do nas z chęcią poznania, spotkania, przytulania lub więcej. Wiele szczegółów, zarówno z przykładami korespondencji znajdziecie właśnie na Wykopie pod tagiem #GG.

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu

Niestety, ale pod wspomnianym tagiem można znaleźć jedną, bardzo mądrą wypowiedź. Wiele osób chce walczyć z pedofilami, więc zakłada konta i udaje 11-letnie dziewczynki. Inni po prostu z ciekawości chcą trafić na zboczeńców. Jeszcze inni próbują udawać osoby, które za bardzo interesują się dziećmi. Do czego to prowadzi? Nowej definicji GG, którą podał @ebismolarek:

Gadu-Gadu – komunikator, na którym starzy zboczeńcy masturbują się do korespondencji z Wykopowiczami, podającymi się za 11-latków.

Po prostu mamy do czynienia z prowokacjami obywatelskimi, które mogą wyrządzić więcej krzywd i utrudnień, niż pożytku. Zapamiętajcie – jeżeli widzicie coś niezgodnego z prawem to to zgłoście i poproście o rady, co należy dalej robić. Nic na własną rękę.

Czy ktokolwiek korzysta jeszcze z Gadu-Gadu?

Czasy świetności tego komunikatora już dawno minęły, ale on wciąż działa i liczby mogą niektórych zadziwić. Otóż, jak podaje Gemius/PBI to z GG korzysta blisko 1,5 miliona osób. Nie wiemy jaka część z nich to roboty sklepów lub Lecha Wałęsy.

GG ma swoje 5 minut

pedofilia zboczeniec

Niestety, ale tego typu reklama nie jest wskazana. Dlaczego akurat padło na ten komunikator? Z bardzo prostego powodu – zapewnia odpowiednią anonimowość. W przypadku rejestracji nie trzeba nic weryfikować. Podajemy zmyślony adres mailowy, logujemy się przez TORa lub inny system ukrywania się w Sieci i… czujemy się bezpiecznie.

Zobacz też: Trojany na myPhone’ach i Kiano – co mówią o nich producenci?

Za kilka tygodni temat ucichnie, zboczeńcy znajdą inny system do swoich „zabaw” lub po prostu prowokacje obywatelskie się skończą. Co sądzicie o całej sytuacji? Czy GG powinno jakkolwiek zareagować? Póki co nie pojawiło się żadne oświadczenie firmy, która jest odpowiedzialna za utrzymywanie idealnego środowiska dla pedofilów i zboczeńców.

źródło: Wykop, Playboy • Patryk

  Nigdy nie przepadałem za GG, nie wiem czy jeszcze istnieje ale z 10 lat temu był fajny komunikator o nazwie Trillian.

 • Jan Kowalski

  A ja się pytam jakie niby dzieci korzystają z GG skoro to, po pierwsze, zdychający komunikator a po drugie głównie niby stare zboki tam siedzą? Nie wspomnę nawet, że wystarczy ustawić „wiadomości tylko od osób z listy kontaktów” i problem nie ma szans zaistnieć. Takiego gówno-newsa clickbaita powinniście się zwyczajnie wstydzić.

 • AnoLine

  GG nie zareaguje- gdyby miało to zrobić zrobiłoby to jakieś mniej więcej 5 lat temu gdy sie to zaczeło. Najpierw fejki z gumisiami,później papież a teraz… „Magda spotykam sie 18 lat, Wawa, fotki w opisie i wiadomy avek…”, Do tego pedofile jak zauważono (strasznie późno- jak mówiłem patologia sie tam rozwija sukcesywnie od ok. 5 lat za przyzwoleniem administracji która ma gdzieś zgłaszania tego typu kont i opinie chociażby w google play, nie wiem jak z opiniami w app store/microsoft store ale zapewne podobnie)

 • 0001

  To to jeszcze istnieje? Kiedyś najpopularniejszy i jedyny. Potem przeładowany głupotami. Nie rozwijany. Teraz zapomniany… i dobrze.

 • Ireneusz Jung

  Podobnie jest z Discordem i innymi komunikatorami zostawionymi na łaskę nie wiadomo kogo. Komunikatory powinny być nadzorowane oczywiście nie do przesady. Taki Teamspeak nie wszystkim się podoba i chyba wiadomo dlaczego, bo se nie mogą pozwalać na chore rzeczy. Uwalić takie komunikatory i będzie bezpiecznej dla naszych dzieci. Pozdrawiam

 • Autor się obudził po 20 latach. GG zawsze było siedliskiem zboczeńców.

  • Zero Cool

   Jak i każdy inny komunikator czy czat.

  • Łukasz Pająk

   Nigdy ten sektor tak nie dominował.

   • PolishPig

    Bo wcześniej byli użytkownicy którzy to maskowali a teraz ich nie ma więc zostali zbokol?

    • Łukasz Pająk

     Nie wiem za bardzo, co to „zbokol”, ale tak – kiedyś wszędzie można było spotkać tego typu zboczeńców, ale obecnie jest o nich zdecydowanie łatwiej na GG.

 • s90

  Jaki to ma związek z Androidem???
  Zróbcie drugi Fakt, nie ma co dodać to upychacie coś na siłę… Bezsens

  • bo w sobotę nie ma o czym pisać? 🙂

  • Łukasz Pająk

   Ile razy zaznaczamy, że nie jesteśmy zamknięci, nie mamy klapek na oczach? 🙂

   • s90

    Rozumiem jeszcze jakbyście dodawali coś związanego z technologią, komputerami itp. Ale wchodząc na tego typu strony i czytać o pedofilach?!? WTF

    • Łukasz Pająk

     Skoro wszedłeś w ten wpis to chciałeś o tym przeczytać. Gdybyś nie chciał to byś go najzwyczajniej w świecie ominął.

     • s90

      Z głównej nie skomentuje…

     • Łukasz Pająk

      I ot cała filozofia…

   • EuGene Wolfe

    A ile razy my zaznaczamy, że właśnie chcielibyśmy tego zamknięcia?

    • Łukasz Pająk

     W takich wypadkach mogę powiedzieć tylko jedno – po tytułach widać o czym jest tekst i można go… ominąć.

     • EuGene Wolfe

      Oczywiście. Całe android.com.pl można pominąć. Ale jeśli interesuje mnie szydełkowanie i na portalu na ten temat, który czesto czytam zaczynają pisać o produkcji ziemniaków w Peru, to mam prawo się bulwersować.

     • Łukasz Pająk

      Nie zabieram Ci tego prawa – po to są komentarze :). Gdybyś nie miał to pewnie Twoich komentarzy już by nie było. Twoje zestawienie jest bardzo nie na miejscu, bo:
      1. Omawia zupełnie obce tematy, a w naszym przypadku wciąż jesteśmy w świecie technologii.
      2. Większość tekstów jest związana z Androidem i to nasz priorytet, więc „szydełkowanie” z pewnością nie jest uciążliwe.

     • EuGene Wolfe

      Specjalnie wybrałem taki przykład, aby nikt nie miał zbędnych skojarzeń, więc jest bardzo na miejscu.
      Idąc Twoim tokiem rozumowania zawsze można połączyć jakieś dwie sprawy. W tym wypadku pedofilia do androida nie wypada wiele lepiej niż „moje” szydełkowanie do produkcji psiankowatych w Peru.

 • Xanth
  • Grzmotoruchacz2000

   Ciekawe jak często okazuje się, że po obydwu stronach siedzą pedofile?

 • BraaaaapAllDay

  Nie ma stworzeń, którymi brzydzę się bardziej niż gwałcicielami i pedofilami. Jest na wykopie jakaś akcja, która ma na celu stawianie pułapek na tych bydlaków i łapanie ich w rzeczywistości? Chętnie bym się dołączył.

  • Łukasz Pająk

   Śledź zalinkowany przeze mnie tag.