Gadu-Gadu od wielu lat umiera śmiercią naturalną. Komunikator nie poradził sobie z napływem zagranicznych rozwiązań pokroju Messenger od Facebooka, WhatsApp i innych. Projekt jeszcze sobie zipie powolutku i wykorzystywany jest naprawdę w wyjątkowych sytuacjach. Jak się okazuje, nie tylko do celów służbowych czy też rozmowy ze znajomymi. Gdyby zliczyć osoby, które korzystają z GG i podzielić je na grupy z uwzględnieniem przeznaczenia to nie zdziwiłbym się, jak na wierzch wyszłoby, że ten komunikator to siedlisko do złych celów.

Użytkownicy Wykopu, pod wpływem znaleziska użytkowniczki @laczka, postanowili sprawdzić, co i kto się kryje w sieci Gadu-Gadu. Nie ma co ukrywać – ten komunikator to tytułowe siedlisko pedofilii i zboczeńców. Wystarczy ustawić w profilu młody wiek i możemy być pewni, że lada moment ktoś napisze do nas z chęcią poznania, spotkania, przytulania lub więcej. Wiele szczegółów, zarówno z przykładami korespondencji znajdziecie właśnie na Wykopie pod tagiem #GG.

 

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu

Niestety, ale pod wspomnianym tagiem można znaleźć jedną, bardzo mądrą wypowiedź. Wiele osób chce walczyć z pedofilami, więc zakłada konta i udaje 11-letnie dziewczynki. Inni po prostu z ciekawości chcą trafić na zboczeńców. Jeszcze inni próbują udawać osoby, które za bardzo interesują się dziećmi. Do czego to prowadzi? Nowej definicji GG, którą podał @ebismolarek:

Gadu-Gadu – komunikator, na którym starzy zboczeńcy masturbują się do korespondencji z Wykopowiczami, podającymi się za 11-latków.

Po prostu mamy do czynienia z prowokacjami obywatelskimi, które mogą wyrządzić więcej krzywd i utrudnień, niż pożytku. Zapamiętajcie – jeżeli widzicie coś niezgodnego z prawem to to zgłoście i poproście o rady, co należy dalej robić. Nic na własną rękę.

Czy ktokolwiek korzysta jeszcze z Gadu-Gadu?

Czasy świetności tego komunikatora już dawno minęły, ale on wciąż działa i liczby mogą niektórych zadziwić. Otóż, jak podaje Gemius/PBI to z GG korzysta blisko 1,5 miliona osób. Nie wiemy jaka część z nich to roboty sklepów lub Lecha Wałęsy.

GG ma swoje 5 minut

pedofilia zboczeniec

Niestety, ale tego typu reklama nie jest wskazana. Dlaczego akurat padło na ten komunikator? Z bardzo prostego powodu – zapewnia odpowiednią anonimowość. W przypadku rejestracji nie trzeba nic weryfikować. Podajemy zmyślony adres mailowy, logujemy się przez TORa lub inny system ukrywania się w Sieci i… czujemy się bezpiecznie.

Zobacz też: Trojany na myPhone’ach i Kiano – co mówią o nich producenci?

Za kilka tygodni temat ucichnie, zboczeńcy znajdą inny system do swoich „zabaw” lub po prostu prowokacje obywatelskie się skończą. Co sądzicie o całej sytuacji? Czy GG powinno jakkolwiek zareagować? Póki co nie pojawiło się żadne oświadczenie firmy, która jest odpowiedzialna za utrzymywanie idealnego środowiska dla pedofilów i zboczeńców.

 

źródło: Wykop, Playboy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.