Android P pozwoli zmienić smartfona w klawiaturę lub myszkę

1 minuta czytania
Komentarze

Android P będzie kolejnym wydaniem najpopularniejszego mobilnego systemu na świecie. Jak się okazuje, system ten dostanie ciekawą funkcję, która pozwoli zmienić smartfona w klawiaturę lub myszkę do komputera oraz innych kompatybilnych urządzeń.

Wszystko za pomocą technologii Bluetooth. Podobną funkcję oferuje m.in. Samsung DeX, choć jest to znacznie bardziej rozbudowane rozwiązanie od tego, które ma się pojawić w nowym Androidzie.

Pierwsze kroki w stronę implementacji tej funkcji poczyniono już w 2014 roku. Niestety wtedy skończyło się na planach, ale wszystko wskazuje na to, że tym razem się uda.

Zobacz także: Spotify bierze się za oszustów korzystających z pirackich aplikacji

Korzystanie ze smartfona w zastępstwie myszki bądź klawiatury nie będzie raczej zbyt wygodne, więc z funkcji korzystać będą tylko nieliczni. Niemniej jednak lepiej mieć, niż nie mieć. Osobiście wyobrażam sobie swoje urządzenie w takiej roli tylko w sytuacji awaryjnej.

Z nowego rozwiązania na samym początku skorzystają właściciele smartfonów z serii Google Pixel i Google Pixel XL. Data premiery Androida P nie jest jeszcze znana.

Źródło: gsmarena

Motyw