ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spotify ukryj piosenkę

Spotify w końcu bierze się za oszustów. To koniec pirackich aplikacji

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Wygląda na to, że Spotify w końcu bierze się za osoby łamiące regulamin. Tym razem ostrze sprawiedliwości zostało wymierzone w stronę osób, które korzystają ze zmodyfikowanej wersji ich aplikacji, przez co mają oni dostęp do funkcji premium całkowicie za darmo.

Kilka dni temu szwedzki gigant wystosował pismo do twórców modyfikacji Dogfood, by ci zaprzestali jej dalszego rozprzestrzeniania. Jak nie trudno się domyślić, za pomocą Dogfood można było korzystać z płatnych funkcji platformy bez płacenia ani grosza.

Spotify idzie jednak o krok dalej i zaczyna rozsyłać wiadomości do użytkowników, którzy korzystali z pirackich aplikacji.

Spotify pirackie aplikacje wiadomość

Zobacz także: Niektóre popularne smartfony Samsunga nie dostaną już nowych aktualizacji bezpieczeństwa

W liście możemy przeczytać, że firma nie zamierza pozostać obojętna i wyłącza pirackie aplikacje. Konta osób, które z nich korzystały pozostają bezpieczne, ale Spotify zaznacza, że jeśli sytuacja będzie się powtarzać, to profile takich delikwentów mogą zostać zawieszone lub usunięte.

By odzyskać dostęp do swojego konta wystarczy usunąć nieoficjalną aplikację i pobrać tę właściwą prosto z Google Play.

Całe szczęście, że Szwedzi w końcu biorą się za oszustów. Spotify jest na tyle uczciwą firmą w stosunku do użytkowników, że każdy kto korzysta z platformy nielegalnie powinien się po prostu wstydzić. Czy niecałe 20 zł za miesiąc nielimitowanego dostępu do największej bazy utworów na świecie to naprawdę tak dużo?

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy