ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

BlackBerry Motion oficjalnie kupimy w Polsce – tylko czy się opłaca?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

BlackBerry stało się specyficzną firmą. Niby jest, niby tworzy atrakcyjne modele, ale jednak czegoś brakuje. Dla jednych mogą to być emocje, dla innych świetne podzespoły, a dla kolejnej grupy po prostu utrudniony dostęp. Ostatni problem właśnie znika, gdyż firma zdecydowała się oficjalnie wymieniać Polskę na liście krajów, do których wysyłane są poszczególne produkty.

Tym sposobem oficjalnie możemy kupić BlackBerry Motion. Tak, wcześniej również był dostępny w wybranych sklepach, ale w ograniczonej liczbie i zdecydowanie zbyt wysokiej cenie. Obecnie X-kom prowadzi wyprzedaż tego modelu i zainteresowani muszą wydać 2300 złotych, aby stać się jego właścicielami.

Tymczasem w oficjalnym sklepie BlackBerry, Motion jest dostępny za 470 euro, czyli niecałe 2000 złotych. Do tego należy doliczyć przesyłkę, która w przypadku Polski wynosi ~14 euro (~50 zł) lub 43 euro (~180 zł). Pierwszy rodzaj dostawy, czyli Standard, gwarantuje otrzymanie urządzenia w 2-6 dni. Z kolei druga – Express – w maksymalnie 2 dni.

Zobacz też: Który operator ma najszybszy Internet?

W ramach przypomnienia, BlackBerry Motion to jeden z pierwszych smartfonów firmy z Androidem na pokładzie i standardową budową. Nie znajdziemy fizycznej klawiatury QWERTY, ale firma zadbała o swoje zabezpieczenia. Za moc obliczeniową w tym modelu odpowiada Snapdragon 625 z 4 GB RAM, więc mamy do czynienia ze „średniakiem”.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy