xiaomi mi mix 2 design wygląd

Już wiemy, czym Xiaomi chce wyróżnić ulepszonego Mi Mixa 2s

2 minuty czytania
Komentarze

Mi Mix dla Xiaomi jest przełomową serią. Chińczycy przed premierą tego smartfona byli uważani za firmę, która tworzy atrakcyjne modele za rozsądne ceny. Jednak kompletnie niczym się nie wyróżniały. Ok, jest MIUI, ale ta modyfikacja Androida nie jest idealna. Wspomniany Mi Mix sprawił, że wiele osób po prostu na nowo spojrzało na Xiaomi i niemalże wszystkie firmy podążyły jej krokiem. Następca już się tak nie wyróżniał, ale w drodze jest jego ulepszona wersja.

Na Mi Mix 3 jeszcze za wcześnie. Swoją premierę zapewne będzie miał pod koniec roku. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby usprawnić Mi Mixa 2. O Mi Mix 2s, bo tak ten smartfon ma się nazywać, pisaliśmy już wiele razy. Z początku sceptycznie można było do takich informacji podchodzić, ale z czasem się okazało, że taki model faktycznie jest w fazie projektowania, a obecnie zapewne wdrażania do sprzedaży. Specyfikacja zostanie ulepszona, ale to nie koniec zmian. Okazuje się, że MIUI, które bazować ma na Androidzie 8.0 Oreo,  zostanie częściowo zintegrowane ze sztuczną inteligencją. Dokładniej aparat. Już Huawei zaimplementował stosowne algorytmy, a do tego wiemy, że LG chce postąpić podobnie. Xiaomi również. W jakim celu zostanie wykorzystane maszynowe uczenie? Przede wszystkim do analizowania scenerii i dopasowywaniu najlepszych ustawień. Jedną z matryc ma stanowić topowy moduł Sony – IMX363. Według wcześniejszych doniesień pojawi się też dodatkowa jednostka.

Zobacz też: Uważajcie na aktualizację Oreo od Samsunga.

Z tego samego źródła dowiedzieliśmy się, że akumulator, który będzie zasilał Mi Mixa 2S, pochwali się pojemnością 3450 mAh. Kiedy premiera? Ta nie została określona, ale po cichu obstawiam, że Xiaomi przedstawi nowy model podczas tegorocznych targów Mobile World Congress.

źródło: XDA-Developers

Motyw