[Ankieta] OnePlus nabija się z Xiaomi, ale… coś nie wyszło

Łukasz Pająk Newsy 2018-02-13

Niedawno informowaliśmy Was, jak to oficjalny profil MIUI na Twitterze chciał pokazać potęgę swojej nakładki. W tym celu powstała ankieta, która pozwalała wybrać, co preferujecie – czysty system czy też modyfikację Xiaomi. Ankietowani wyraźnie zdecydowali się na tę pierwszą opcję, co sprawiło, że cała „kampania” została zdmuchnięta i – teoretycznie – zapomniana. W Internecie takie pojęcie nie istnieje, więc my pamiętamy. OnePlus podobnie.

Producent, któremu bliskie jest dodawanie liczb postanowił stworzyć swoją ankietę. Pośrednio lub nie, ale Szymon Kopeć – mieszkający w Indiach Product Manager OnePlusa – zadał podobne pytanie na swoim profilu na Twitterze:

Z początku zdecydowanie wygrywał Oxygen OS. Nawet Carl Pei zaznaczył, żeby nie usuwać tej ankiety – niewątpliwie nawiązywać to miało do przedstawionej w pierwszym akapicie sytuacji z Xiaomi.

Teoretycznie można uznać to za bardzo dobry ruch, ale… w tym momencie drastycznie przyspieszył czysty Android, który ostatecznie prześcignął Oxygen OS.

Zobacz też: Na rynku smartwatchy rządzi Apple.

Ankieta wciąż istnieje – przynajmniej w momencie pisania tego wpisu – i wątpię, aby autor zdecydował się usunąć ją. Mimo wszystko to bardzo dobre pytanie do Was – która firma ma najlepszą nakładkę na Androida?

Najlepsza nakładka/modyfikacja Androida to?

 

źródło: Reddit

x