xiaomi mi a1 design wyglad

Aktualizacja do Androida Oreo dla Xiaomi Mi A1 wznowiona

1 minuta czytania
Komentarze

Zaledwie trzy dni temu na łamach android.com.pl pisaliśmy o wstrzymaniu aktualizacji do Androida Oreo dla Xiaomi Mi A1. Wszystkiemu winne były błędy związane ze stabilnością i responsywnością. Chińczycy szybko zajęli się istniejącymi problemami, a łatka jest już ponownie dostępna do pobrania.

W ostatnim czasie można zaobserwować falę aktualizacji do najnowszego wydania tytułowego systemu. Producenci prześcigają się nawzajem, by udostępnić Oreo wcześniej niż konkurent. Takie zachowanie ma swoje plusy, jak i minusy. Z jednej strony szybciej otrzymamy nowy system, a z drugiej, może się on okazać wadliwy – co jest ostatnio dość częstym zjawiskiem.

Zobacz także: Huawei wygrywa wojnę patentową z Samsungiem

Poprawiona aktualizacja naprawia m.in. takie błędy jak nadmierne zużycie energii przy włączonym trybie bluetooth oraz losowe wyłączanie się smartfona. Ponadto, w poprawce zawarto styczniową paczkę zabezpieczeń (pierwotne wydanie posiadało zabezpieczenia z grudnia). Jeśli już posiadasz wadliwą aktualizację, to wystarczy zassać dodatkowe 89 mb. Inaczej sprawa ma się, jeśli Twoje urządzenie wciąż pracuje na Nougacie – wtedy musisz pobrać sporą paczkę danych, która waży aż 1,112 mb.

Źródło: gsmarena

Motyw