Fachowcy z serwisu latopmag.com przeprowadzili kompleksowy test baterii poszczególnych liczących się smartfonów na rynku. Efekty ich pracy są zaskakujące, lecz zanim przejdziemy do najbardziej oczekiwanej części przedstawmy procedurę testową. Użytkownik ukrywający się pod nickiem Avram zmodyfikował program LAPTOP Battery służący do mierzenia żywotności baterii stosowanych w laptopach, aby spełniał on swoją funkcję również na urządzeniach z Androidem. 

Program uruchamia przeglądarkę internetową w smartfonie, po czym kieruje ją na jedną z 60 popularnych stron pozostając na niej przez 1 minutę, następnie zamyka przeglądarkę internetową i uruchamia ją odwiedzając następną stronę z listy i tak aż do wyczerpania zapasu prądu.

Zanim rozpocznie się test, telefon jest odpowiednio do niego przygotowywany:
1. Testerzy ściągają i instalują aplikacje „My Settings” i „Advanced Task Killer”
2. Za pomocą „My Settings” ustawiają:
a) Jasność – 40% (automatyczne ustawienie jasności – wyłączone)
b) WiFi – wyłączone
c) Bluetooth – wyłączone
d) Lokalizacja telefonu – wyłączona
e) Synchronizacja – wyłączona
f) Nie definiują czasu wygaszenia ekranu, aby ten pozostawał ciągle włączony
3. W przeglądarce internetowej wyłączają Flash’a i inne wtyczki
4. Ustawiają telefon w miejscu, gdzie skala zasięgu pokazuje 4 kreski

Poniżej prezentujemy tabelkę, która dokładnie pokazuje osiągi różnych smartfonów:

Jak widać na czele tabeli znajduje się Motorol Droid X, która wytrzymała aż 7 godzin i 42 minuty nie przerwanej pracy. Na ogromną pochwałę zasługuje Dell Streak, który mimo ogromnego, 5-cio calowego ekranu zdołał wytrwać przez ponad 7,5 godziny. Słabe wyniki różnych wariantów Samsung Galaxy S spowodowane są zastosowaniem ekranu Super AMOLED, który przy wyświetlaniu koloru białego pobiera o wiele więcej energii, niż inne typy ekranów. W zestawieniu ekrany TFT LCD reprezentowali: Motorola Droid X, Dell Streak, Motorola Droid 2, HTC Evo 4g. AMOLED został użyty jedynie w HTC Droid Incredible, zaś przedstwicielami Super AMOLEDów były Samsung Epic 4g, Samsung Vibrant, a także Samsung Captivate.
źródło: laptopmag.com, pdadb.net 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz