Czy to koniec ery aluminium? Samsung chce opatentować nowy typ materiału

Newsy

Smartfonowe trendy nieustannie się zmieniają, czego dowodem są flagowe serie najpopularniejszych producentów – praktycznie z roku na rok materiał, z którego są produkowane, różni się od siebie. Jak wynika z dostępnych w Internecie informacji, Samsung pracuje nad nowym typem tworzywa, które może być wykorzystane do produkcji urządzeń producenta, takich jak smartfonów z serii Galaxy S oraz zegarka Gear S4.

Zobacz także: Samsung ponownie przegrywa wojnę patentową

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Materiał, o którym mowa w tym artykule to Metal 12, czyli lekki, a zarazem bardzo wytrzymały stop magnezu. Co ciekawe, nie jest to zupełna nowość – producent pokazał go nam już w tym roku za sprawą laptopa Notebook 9 (2018). Zdjęcie tego urządzenia możecie zobaczyć poniżej.

Skąd wiemy o tym, że Metal 12 trafić ma również do smartfonów oraz smartwatchy? Wszystko to za sprawą wniosku patentowego, który niedawno trafił do urzędu. Warto pamiętać o tym, że nowy stop magnezu prawdopodobnie nie trafi do Galaxy S9 i S9+, ponieważ jest już zbyt późno na zmiany, lecz powinniśmy spodziewać się go w kolejnych urządzeniach koreańskiego giganta (Metal 12 w smartfonach pojawi się prawdopodobnie wyłącznie jako ramka – w innym wypadku spowodowałby on brak bezprzewodowego ładowania). Zrzut ekranu wniosku wysłanego przez Samsunga możecie zobaczyć poniżej.

Czy podoba Wam się ten pomysł? Z jakiego materiału wykonany byłby Wasz smartfon marzeń?

Źródło: SamMobile

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x