Xiaomi Mi A1 32 GB i Redmi 5A w polskich sklepach

Kamil Lewicki Newsy 2018-01-11

W ofercie polskich sklepów pojawiły się dwa modele smartfonów Xiaomi. Jako przedstawiciele półki średniej prezentują się bardzo atrakcyjnie. Zresztą nie mogło być inaczej. Stosunek jakość/cena po raz kolejny jest warty uwagi.

Xiaomi Mi A1 32 GB i Xiaomi Redmi 5A

W jednym ze sklepów internetowych ruszyła przedsprzedaż Xiaomi Mi A1 32 GB oraz Xiaomi Redmi 5A. Ich cena jest oczywiście wyższa niż gdybyśmy zdecydowali się na sprowadzenie ich z zagranicy, lecz wciąż można mówić o atrakcyjności.

Xiaomi Mi A1 32 GB został wyceniony na 999 złotych. Dostępny jest w kolorach czarnym, złotym oraz czerwonym (ten ostatni staje się coraz popularniejszym wariantem, na jaki decydują się producenci). Warto jednak zauważyć, że model wyposażony w dwa razy większą pamięć wewnętrzną jest tylko kilkadziesiąt złotych droższy. Media Expert przy tym smartfonie zaliczył małą wpadkę.

Xiaomi Redmi 5A 16 GB wyceniono z kolei na 499 złotych. Dostępny w kolorach Rose Gold oraz czarnym. Jak wypada cenowo? Nie da się ukryć, że sprowadzając ten telefon np. z Chin zapłacimy mniej. Nie otrzymamy jednak wsparcia na miejscu, co dla wielu użytkowników jest ważne. Boli jedynie mała pamięć, którą na szczęście rozszerzymy za pomocą karty microSD.

Zobacz też: Samsung Internet jeszcze lepszy

źródło: x-kom • Todi Kr

  MI A1 32Gb 999 zł śmieszne ,za 1000 zł kupie Moto z-play.

 • Xiaomi Redmi 5A to nie jest średnia półka 🙂

 • Chris

  Xiaomi Mi A1 32 GB został wyceniony na 999 złotych.
  Xiaomi Mi A1 64 GB Czarny – 1032,99 zł
  Bez sensu kupować 32 GB

  • Karls

   Zwłaszcza, że nawet ten 1000zł to jest gdzieś o 200zł więcej niż cena światowa tego telefonu. Nawet nie mówię tu o sprowadzaniu z Chin, bo tam to i poniżej 700zł coś znajdziesz ale o np. cenach na ebay. Telefony z polskich dystrybucji Xiaomi opłaca się kupować dopiero jak tak przynajmniej z pół roku sobie pobędą na rynku bo na starcie są ceny dla fanboyów trochę.

 • Serim

  To nie tylko wersja pojemności debiutuje ale i kolor czerwony za 1100pln w oleole (spółka córka euro rtv-agd) jest czerwony z 64gb

 • Janusz Kopyto

  $ unsquashfs bio.sfs
  $ cd squashfs-root
  $ cat wiadomosc
  Ciekawe kiedy za sprawą sianomi ceny spadną u większości producentów

  • Karls

   To nie jest takie proste. Zauważ, że Xiaomi ma kompletnie inny model marketingowy. W EU mają praktycznie 0 reklam, bazują na marketingu szeptanym. To jest potężna oszczędność, stąd też nie muszą doliczać tak wysokich marż (względem ceny materiałowej telefonu). Jakoś nie umiem sobie wyobrazić, żeby Samsung czy Apple miały nagle zaprzestać tych wszystkich kampanii na szeroką skale, które wręcz bombardują nas ich logami.x