Samsung Internet Beta w wersji 6.4 prezentuje odświeżoną, przydatną funkcję

mm Michał Derej Aplikacje 2018-01-11

Samsung Internet to jedna z najlepszych przeglądarek, z jakich możecie aktualnie skorzystać – program działa szybko oraz ma mnóstwo przydatnych funkcji. O zaletach tej aplikacji wielokrotnie pisał Adam na łamach naszej strony, a z jego tekstami możecie zapoznać się pod tą frazą wyszukiwania. Aplikacja rozwijana przez koreańskiego giganta została niedawno zaktualizowana, przez co otrzymała nową, świetną funkcję – odświeżony menadżer pobierania.

Odświeżony menadżer pobierania to krok w dobrą stronę

Pomimo tego, że menadżer pobierania od zawsze znajdował się w aplikacji Samsung Internet (a to chyba logiczne – jest to podstawowa część programów tego typu), to nie był on idealny – brakowało wielu przydatnych funkcji, które ułatwiłyby pobieranie i zapisywanie plików. Poprzednią wersję menadżera możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

Zobacz także: Czy to zdjęcie przedstawia Galaxy S9?

W najnowszej odsłonie wersji beta przeglądarki zakładkę tą czekała przebudowa. Od teraz w historii pobierania wyświetlany będzie pasek postępu, który na żywo będzie informował nas o procesie pobierania. Co więcej, pliki kategoryzowane będą w zależności od daty ściągnięcia. Program Samsung Internet doczekał się jeszcze dwóch istotnych zmian – pobieranie każdego pliku będzie skutkowało wyświetleniem się okna z prośbą o nadanie odpowiedniej nazwy (krok ten można pominąć), a o pomyślnym pobraniu pliku użytkownik będzie informowany za pomocą belki na dole przeglądarki lub powiadomienia push. Za pomocą notyfikacji będzie on również mógł przejść do zakładki z historią pobranych plików.

Według mnie zmiany tego typu wyjdą dla przeglądarki Samsunga na plus. Co Wy o nich myślicie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Źródło: AndroidPolice • Brujo

  Mnie irytuje to że w tej przeglądarce nie da się powiększać obrazków w google grafika

  • bad-badger

   Jak się nie da, jak się da. Przynajmniej w wersji Samsung Internet Browser 7.0.10.21 beta z APK Mirror. Nie pamiętam jak w starszych. Klikasz na obrazku, otwiera ci się w nowym oknie, przytrzymujesz na fotce palec, wybierasz „wyświetl obraz” i możesz powiększać. No chyba, że chodzi ci o coś innego…

   • mindla

    Działa tak jak piszesz, tylko zamiast tego „klikasz na obrazku” należało napisać przytrzymujesz palec na obrazku i wtedy masz 3 opcje;
    1.udostępnij obraz
    2.zapisz obraz
    3.wyświetl obraz
    Po wybraniu wyświetl obraz można go powiększać na telefonie bez uprzedniego zapisania.

    • bad-badger

     No. Tak też można, szybciej nawet bo pomijasz drugie okno. Ale generalnie chodziło o to, że się da 🙂

   • Brujo

    No da się tak, ale w chrome i innych można powiększać bezpośrednio, co jest dużo łatwiejsze. Niby drobiazg ale bardzo irytuje, zamiast od razu powiększyć muszę otwierać obrazek. Gdyby chrome miał ładniejszy wygląd (pasek na górze standardowo biały, a nie czarny (gdzie jest ten ich cały material design)) i jakby był jakiś adblock, chociaż uciążliwych reklam to już dawno bym do niego wrócił.

 • radeon hade

  O boshe menedżer pobieraniaaaaa
  A gdzie zawijanie tekstu, ja nie wiem czy to jest takie trudne do implementacji?

 • mindla

  Oj tam moim zdanie wygoda przeglądania internetu na przeglądarce w tym brak mulenia to około 70% przydatności tej przeglądarki do użycia, reszta to te wasze wygody pobierania czy inne rzeczy.Sam też w 90% korzystam z przeglądarki Samsung w wersji beta bo nie mam Samsunga.Jest sporo wygodniejsza jak wbudowany Chrome z którego sporadycznie korzystam.

  • Michał Derej

   Według mnie przeglądarka Samsunga spełnia te wymagania – działa naprawdę płynnie.

 • mindla

  Myślałem że podstawową rzeczą przeglądarki internetowej jest możliwość przeglądania internetu. Tu mi natomiast piszą że to pobieranie plików jest najważniejsze.

  • teges

   Obie te funkcje są tak samo ważne, bo bez którejś z nich przeglądarka jest do dupy.

  • Michał Derej

   Uwierz mi, że podstawowych funkcji może być wiele – czy nie uważasz, że podstawową funkcją w samochodzie jest zarówno możliwość jazdy, jak i wygodne siedzenie? Jeśli byłoby tak jak mówisz, to jeździłbyś na stojąco.

   • marcus1212

    chybione porównanie… podstawowa funkcją samochodu zawsze będzie jedna, a mianowicie przemieszczanie się. Siedzieć można wygodnie lub nie, ale samo siedzenie w samochodzie nie jest jego wariantem podstawowej funkcji. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje auta żeby w nim tylko siedzieć.
    Co do przeglądarki to jej jedyną podstawową funkcją jest przeglądanie zasobów internetu. Manager pobierania jest co najwyżej „podfunkcją”.

    • Michał Derej

     A tak poza tematem – wyobrażasz sobie prowadzić samochód na stojąco? 😉

     • mindla

      Uparłeś się jak maniak. Nie dość że użyłeś całkowicie chybionego porównania to jeszcze z maniakalnym uporem tego porównania bronisz.
      Bo na upartego gdybyś napisał że samochód oprócz jazdy służy do przewożenia zakupów czy innych rzeczy to by przeszło.
      Nawet można się napić w samochodzie ale zwrot że samochód służy do wygodnego siedzenia jest całkiem bez sensu.

 • Dragon84

  Korzystam właśnie z przeglądarki samsunga na Samsungu Galaxy Note 3 lte, przeglądarka działa świetnie i co dla mnie ważniejsze nie muli