Samsung Internet Beta w wersji 6.4 prezentuje odświeżoną, przydatną funkcję

mm Michał Derej Aplikacje 2018-01-11

Samsung Internet to jedna z najlepszych przeglądarek, z jakich możecie aktualnie skorzystać – program działa szybko oraz ma mnóstwo przydatnych funkcji. O zaletach tej aplikacji wielokrotnie pisał Adam na łamach naszej strony, a z jego tekstami możecie zapoznać się pod tą frazą wyszukiwania. Aplikacja rozwijana przez koreańskiego giganta została niedawno zaktualizowana, przez co otrzymała nową, świetną funkcję – odświeżony menadżer pobierania.

Odświeżony menadżer pobierania to krok w dobrą stronę

Pomimo tego, że menadżer pobierania od zawsze znajdował się w aplikacji Samsung Internet (a to chyba logiczne – jest to podstawowa część programów tego typu), to nie był on idealny – brakowało wielu przydatnych funkcji, które ułatwiłyby pobieranie i zapisywanie plików. Poprzednią wersję menadżera możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

Zobacz także: Czy to zdjęcie przedstawia Galaxy S9?

W najnowszej odsłonie wersji beta przeglądarki zakładkę tą czekała przebudowa. Od teraz w historii pobierania wyświetlany będzie pasek postępu, który na żywo będzie informował nas o procesie pobierania. Co więcej, pliki kategoryzowane będą w zależności od daty ściągnięcia. Program Samsung Internet doczekał się jeszcze dwóch istotnych zmian – pobieranie każdego pliku będzie skutkowało wyświetleniem się okna z prośbą o nadanie odpowiedniej nazwy (krok ten można pominąć), a o pomyślnym pobraniu pliku użytkownik będzie informowany za pomocą belki na dole przeglądarki lub powiadomienia push. Za pomocą notyfikacji będzie on również mógł przejść do zakładki z historią pobranych plików.

Według mnie zmiany tego typu wyjdą dla przeglądarki Samsunga na plus. Co Wy o nich myślicie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Źródło: AndroidPolice • Dragon84

  Ja właśnie testuje przeglądarkę samsunga na sony xperia z5 compact, mam nadzieję że nie zawiodę się bo złapałem się za głowę jak zobaczyłem że uc browser zabiera aż ponad 300 MB pamięci

 • Brujo

  Mnie irytuje to że w tej przeglądarce nie da się powiększać obrazków w google grafika

  • bad-badger

   Jak się nie da, jak się da. Przynajmniej w wersji Samsung Internet Browser 7.0.10.21 beta z APK Mirror. Nie pamiętam jak w starszych. Klikasz na obrazku, otwiera ci się w nowym oknie, przytrzymujesz na fotce palec, wybierasz „wyświetl obraz” i możesz powiększać. No chyba, że chodzi ci o coś innego…

   • mindla

    Działa tak jak piszesz, tylko zamiast tego „klikasz na obrazku” należało napisać przytrzymujesz palec na obrazku i wtedy masz 3 opcje;
    1.udostępnij obraz
    2.zapisz obraz
    3.wyświetl obraz
    Po wybraniu wyświetl obraz można go powiększać na telefonie bez uprzedniego zapisania.

    • bad-badger

     No. Tak też można, szybciej nawet bo pomijasz drugie okno. Ale generalnie chodziło o to, że się da 🙂

   • Brujo

    No da się tak, ale w chrome i innych można powiększać bezpośrednio, co jest dużo łatwiejsze. Niby drobiazg ale bardzo irytuje, zamiast od razu powiększyć muszę otwierać obrazek. Gdyby chrome miał ładniejszy wygląd (pasek na górze standardowo biały, a nie czarny (gdzie jest ten ich cały material design)) i jakby był jakiś adblock, chociaż uciążliwych reklam to już dawno bym do niego wrócił.

 • radeon hade

  O boshe menedżer pobieraniaaaaa
  A gdzie zawijanie tekstu, ja nie wiem czy to jest takie trudne do implementacji?

 • mindla

  Oj tam moim zdanie wygoda przeglądania internetu na przeglądarce w tym brak mulenia to około 70% przydatności tej przeglądarki do użycia, reszta to te wasze wygody pobierania czy inne rzeczy.Sam też w 90% korzystam z przeglądarki Samsung w wersji beta bo nie mam Samsunga.Jest sporo wygodniejsza jak wbudowany Chrome z którego sporadycznie korzystam.

  • Michał Derej

   Według mnie przeglądarka Samsunga spełnia te wymagania – działa naprawdę płynnie.

 • mindla

  Myślałem że podstawową rzeczą przeglądarki internetowej jest możliwość przeglądania internetu. Tu mi natomiast piszą że to pobieranie plików jest najważniejsze.

  • teges

   Obie te funkcje są tak samo ważne, bo bez którejś z nich przeglądarka jest do dupy.

  • Michał Derej

   Uwierz mi, że podstawowych funkcji może być wiele – czy nie uważasz, że podstawową funkcją w samochodzie jest zarówno możliwość jazdy, jak i wygodne siedzenie? Jeśli byłoby tak jak mówisz, to jeździłbyś na stojąco.

   • marcus1212

    chybione porównanie… podstawowa funkcją samochodu zawsze będzie jedna, a mianowicie przemieszczanie się. Siedzieć można wygodnie lub nie, ale samo siedzenie w samochodzie nie jest jego wariantem podstawowej funkcji. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje auta żeby w nim tylko siedzieć.
    Co do przeglądarki to jej jedyną podstawową funkcją jest przeglądanie zasobów internetu. Manager pobierania jest co najwyżej „podfunkcją”.

    • Michał Derej

     A tak poza tematem – wyobrażasz sobie prowadzić samochód na stojąco? 😉

     • mindla

      Uparłeś się jak maniak. Nie dość że użyłeś całkowicie chybionego porównania to jeszcze z maniakalnym uporem tego porównania bronisz.
      Bo na upartego gdybyś napisał że samochód oprócz jazdy służy do przewożenia zakupów czy innych rzeczy to by przeszło.
      Nawet można się napić w samochodzie ale zwrot że samochód służy do wygodnego siedzenia jest całkiem bez sensu.

 • Dragon84

  Korzystam właśnie z przeglądarki samsunga na Samsungu Galaxy Note 3 lte, przeglądarka działa świetnie i co dla mnie ważniejsze nie mulix