Samsung przyznaje – wybrane modele Galaxy Note8 mają problemy z akumulatorami

Łukasz Pająk Newsy 2018-01-01

Akumulatory to drażliwy temat. Zarówno ze względu na ich wytrzymałość, jak i problemy, które coraz częściej sprawiają. Najdobitniej doświadczył to Samsung i użytkownicy Galaxy Note7. Okazało się, że następca tego smartfona również miewa pewne kłopoty z ogniwami. Od razu zaznaczam, że nic nie wybucha i nie zagraża życiu, a sama sytuacja ma miejsce w Stanach Zjednoczonych. O problemie informował Was już Adam, a tymczasem głos w sprawie zabrał Samsung.

W skrócie chodzi o modele Galaxy Note8 ze Snapdragonem od operatorów – rozładowane smartfony potrafią się już nie włączyć. Koreańczycy potwierdzają, że znają problem i traktują go poważnie, ale póki co otrzymali oni naprawdę małą liczbę zgłoszeń. Niewątpliwie cała sytuacja ma związek z zarządzaniem ładowania ogniw, ale szczegółowe komentarze dopiero są przygotowywane. Co ciekawe, w międzyczasie w Sieci pojawiły się wzmianki, że podobny problem może dotyczyć użytkowników Galaxy S8+. Firma nie ogłasza żadnych akcji serwisowych, aczkolwiek nie sprawia też problemu z naprawą.

Zobacz też: Prawie tysiąc miliardów dolarów – takie odszkodowanie może zapłacić Apple.

Nie spotkaliśmy się z podobnymi przypadkami w Polsce, więc możecie spać spokojnie – rozładowując swojego smartfona nie powinniście mieć problemow z jego ponownym włączeniem.

źródło: SamMobile • stark2991

  Moglibyście zacząć linkować źródła zamiast tylko pisać nazwę strony?
  A co do Note 8 to jeśli problem jest z softem od operatorów, tak jak słychać w sieci, to Samsung już powinien o tym wiedzieć i nakazać to poprawić, a później zweryfikować czy dobrze działa

 • Filodendron

  wybrane modele Galaxy Note8 mają problemy z akumulatorami

  Łukasz, popraw to. Modelem jest Note 8. Winno więc być napisane:
  „wybrane egzemplarze Note 8”.

  • Linkyop

   Zwracasz uwagę na błędy, a sam je popełniasz.

   Note8, a nie Note 8.

   • Filodendron

    To nie jest błąd, mistrzu. „Note8” to zapis tzw. graficzny. Fanaberia producenta – nic więcej. Jest 8. wersją smartfona z linii Note, a nie żadnym „Noteeight”). W żadnym języku nie zapisuje się liczb razem z literami. I tak też jest sprzedawany – zobacz sobie oferty w sklepach, testy, etc. A jeszcze szybciej, wyniki w Google: „Note 8” – 52 miliony, „Note8” – 27 milionów.
    Coś jeszcze Ci wytłumaczyć?

 • Asdaf

  Celowo „psują” te ze snapdragonem żeby obniżyć ich wartość i pokazać jaki to exynos lepszy

  • Linkyop

   To nie jest wina sprzętu tylko badziewnego softu brandowanego.

   • S0904

    Tylko ze przez patenty samsung nie może w USA sprzedawać swoich procesorów więc negowanie snapów nie ma sensu bo tylko traci

    • Linkyop

     A co ma piernik do wiatraka? To nie jest kwestia procesora.

     • S0904

      no tak nie tu się podpięła odpowiedź

      miała być do @Asdaf i jego komentarza
      „Celowo „psują” te ze snapdragonem żeby obniżyć ich wartość i pokazać jaki to exynos lepszy”

  • Łukasz Pająk

   To bez sensu. Konsumenci nie zwracają uwagi na to, że coś jest ze Snapem. Zwracają uwagę na producenta i w tym wypadku cierpi Samsung, mimo że – tak jak pisze Linkyop – jest to wina zmian w oprogramowaniu, które zostały wprowadzone przez operatorów.

  • LCD

   To ciekawa teoria spiskowa: psują sprzęt ze snapem aby reklamować exynosa, którego w USA nie mogą sprzedawać i dlatego sprzedają wersję ze snapem 😛 czyli chcą się sami wykosić z jednego z większych rynków? Masz Ty RIGCZ?x