Straty Apple z powodu koronawirusa

999 miliardów odszkodowania od Apple – za co taka kwota?

Newsy

Apple nie ma łatwego życia z pozwami. Co jakiś czas słychać, że Gigant z Cupertino zostaje pozwany. Ostatnio pisaliśmy o naruszeniu znaku towarowego firmy Kon, dziś zajmiemy się olbrzymią kwotą odszkodowania.

999 miliardów odszkodowania za spowalnianie iPhone’ów

O celowym spowalnianiu smartfonów mogliście już poczytać. Apple w ten sposób chciało zachęcić użytkowników do kupowania nowszych modeli. Sporej części klientów się to jednak nie spodobało i postanowili wystosować pozew do sądu. Violetta Maliyan wraz ze sztabem prawników założyła sprawę o 999 miliardów dolarów. 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Przedmiotem sprawy jest niepoinformowanie użytkowników o wpływie aktualizacji oprogramowania na prędkość działania systemu. Zatajenie tej informacji ma być głównym argumentem w prowadzonej w sądzie sprawie. Choć uzyskanie tak wysokiej kwoty odszkodowanie jest raczej niemożliwe, tak jest to kolejna batalia sądowa, z którą Apple musi się borykać.

Zobacz też: Xiaomi z własnym Face ID

Abstrahując od kwestii finansowej, nagłośnienie akcji spowalniania smartfonów odbije się negatywnie na wizerunku firmy. Apple wciąż daje radę bić rekordy sprzedaży, lecz im więcej takich sytuacji, tym mniejsze zaufanie użytkowników do marki.

źródło: Softpedia


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x