Huawei jako wykonawca b-brand

Wyciekły szkice Huaweia P20, P20 Plus i P20 Pro – potrójny aparat w standardzie

2 minuty czytania
Komentarze

Huawei jest jednym z najbardziej lubianych producentów smartfonów w naszym kraju. Firma w ciągu ostatnich trzech lat wypuściła na rynek szereg urządzeń, ale zdecydowanie największą popularność zdobyły u nas serie P8, P9 oraz P10. Według najnowszych przecieków następny flagowiec chińczyków będzie nosił oznaczenie P20.

Cała informacja pierwotnie pochodzi z serwisu Weibo, gdzie zamieszczono aż trzy szkice, które domniemanie przedstawiają Huaweia P20, P20 Plus i P20 Pro. Co ciekawe, każdy z nich został wyposażony w potrójny aparat. Nawiązując do tekstu Kamila sprzed kilkunastu dni, smartfony mają mieć kamerę o rozdzielczości 40 megapikseli z aż 5-krotnym zoomem.

Zobacz także: Lista przyszłorocznych smartfonów ze Snapdragonem 845

Modele P20 i P20 Plus różnią się od swojego najmocniejszego brata. Według powyższych obrazków pierwsza dwójka będzie posiadać fizyczny przycisk z zaimplementowanym w nim czytnikiem linii papilarnych. P20 Pro z kolei charakteryzuje się skanerem linii papilarnych na pleckach, brakiem fizycznego przycisku oraz wycięciem w stylu iPhone’a X zamiast górnej ramki. Wszystkie urządzenia zaoferują ekran o proporcjach 18:9, co oznacza, że ramki zostaną wyraźnie zredukowane. Jednak mimo że szkice wydają się wiarygodne, to zalecam spojrzeć na nie z lekkim przymrużeniem oka.

P20 i P20 Plus powinny zostać wyposażone w tegoroczny układ Kirin 970, zaś P20 Pro zapewne będzie napędzać nowy, mocniejszy procesor Kirin 975. Każdy z trzech smartfonów najprawdopodobniej zaoferuje co najmniej 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Krążą plotki, że nowe dzieci chińskiego producenta zostaną zaprezentowane na tegorocznych targach MWC, a do sprzedaży trafią jeszcze w pierwszym kwartale 2018 roku. Jeśli wszystkie powyższe informacje okażą się prawdą, to szykują się świetne urządzenia, które bez problemu znajdą rzeszę nabywców.

Źródło: phonearena

Motyw