Google, podobnie jak Facebook, zaczął zwracać uwagę na słabsze urządzenia. Jednak gigant z Mountain View podszedł zupełnie inaczej do tego tematu. W porównaniu do Facebooka Lite i Messengera Lite, aplikacje od autorów Androida praktycznie w ogóle nie tracą na swojej funkcjonalności. Są one zdecydowanie prostsze i mniej zasobożerne, ale korzystanie z nich nie wywołuje wrażenia, jakoby miało się do czynienia z wersją programu sprzed kilku lat.

Amerykanie postanowili przystosować samego „Robocika” pod słabsze urządzenia – tak powstał Android Go. Równocześnie dowiedzieliśmy się – lub wcześniej poznaliśmy – aplikacje, których cel będzie taki sam, czyli bezproblemowe działanie na smartfonach z ograniczoną mocą obliczeniową i pamięcią operacyjną. Tak powstały Files Go i Google Go. Wkrótce do nich ma dołączyć sam asystent głosowy, ale również Gmail i Mapy. Ostatni tytuł właśnie trafił do sklepu Play. Nie jest on dostępny dla wszystkich, Amerykanie wyraźnie przygotowują się dopiero do wprowadzenia tej aplikacji. Mapy Google Go będą wyróżniać się tym, że to nie będzie prawdziwy program, a jedynie odnośnik do aplikacji internetowej, przystosowanej do urządzeń mobilnych (Progressive Web App). Tym sposobem mamy do czynienia z w pełni funkcjonalną nawigacją – bez dodatków dla „Podróżników”. Nie zabrakło wsparcia dla kierowców, pieszych, ale też użytkowników komunikacji miejskiej.

Zobacz też: Poznajcie naszą recenzję Xiaomi Mi A1

Już dzisiaj możecie sprawdzić działanie Map Google Go. „Aplikacja” jest dostępna w sklepie Play, aczkolwiek niewiele osób może ją pobrać. Jednak sama strona jest dostępna globalnie i znajdziecie ją pod następującym linkiem: Klik!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.