Snapdragon 845 zapowiedziany – w jakim smartfonie zadebiutuje?

Kamil Lewicki Newsy 2017-12-06

Dzisiaj są Mikołajki. Z tej okazji Qualcomm postanowił zrobić nam niespodziankę i oficjalnie zapowiedział swój najnowszy procesor, który będzie napędzał przyszłorocznej flagowce. Niestety w szczegółach był dość skąpy.po

Qualcomm Snapdragon 845

Za produkcję zapowiedzianej dzisiaj jednostki podczas Snapdragon Tech Summit odpowiedzialny jest Samsung. Qualcomm Snapdragon 845 powstaje w 10 nm procesie technologicznym drugiej generacji (FinFET LPP). W porównaniu do pierwszej generacji jesteśmy w stanie uzyskać o 10% wyższą wydajność i zmniejszyć o 15% zapotrzebowanie na energię.

Snapdragon 845 połączony został z modemem X20, które zapewnia zgodność z LTE kat. 18. Oferuje on agregację pasm, a także prędkość pobierania rzędu 1,2 Gbps! 

Snapdragon 845 będzie napędzać Xiaomi

Lei Jun, CEO chińskiej firmy potwierdził, że najnowsza jednostka Qualcommu napędzać będzie jego smartfona. Dokładnej nazwy nie podał. Możemy się jednak domyślać, że chodzi tutaj o flagowy model Xiaomi Mi7.

Zobacz też: Promocja mBank i Android Pay

Oczywiście Snapdragon 845 pojawi się także w innych przyszłorocznych smartfonach. Będą to m.in. nowe Samsungi Galaxy S9 oraz Galaxy S9+.

źródło: The Verge • Pietr

  W końcu poszli po rozum do głowy i już wiedzą, że Xiaomi lepsze. :3

  • Andrzej Pa

   Ciekawe czy to powtórzysz jak zobaczysz cenę na poziomie 2500-3000 zł ?

 • gg

  I Mi 7 chyba 🙂