Remote Play ułatwia dzielenie treści między urządzeniami

Aplikacje

Dzielenie się informacjami pomiędzy urządzeniami w dniu dzisiejszym jest wygodne. Możemy przesłać dane między własnymi sprzątanie na wiele sposobów, o ile napędzane są kompatybilnymi systemami. Jak zatem podzielić się treścią na przykład pomiędzy posiadaczem iPada a użytkownikiem tabletu z Androidem?

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Odpowiedzią na to pytanie jest aplikacja Remote Play. pozwala ona na wyświetlenie treści od razu na urządzeniu drugiej osoby, o ile jej urządzenie jest podłączone do tej samej sieci lokalnej co nasze. Możemy w ten sposób podzielić się filmami, zdjęciami, muzyką, a nawet dokumentami. Treścią można się dzielić od razu z więcej niż jednym użytkownikiem, i to udostępniający decyduje, kiedy udostępniona treść zniknie z urządzenia innej osoby. Nie trzeba wysyłać poczty z załącznikiem do dużej liczby odbiorców, czy sprawdzać kompatybilność aplikacji służącej np. do otworzenia konkretnego dokumentu, wszyscy treść widzą w ten sam sposób co udostępniający. Odebrana treść nie zostaje też zapisana na urządzeniu odbiorcy.

Aplikacja korzysta z własnego protokołu wykrywania urządzeń wyposażonych w aplikację w ramach jednej sieci oraz zwykłego HTTP do transferu plików. Wczesną wersję można odnaleźć za darmo w Google Play. Producent pozwala nam korzystać z programu przez pierwsze trzy miesiące bez wyświetlania reklam, potem zostaną one wprowadzone.

 

Źródło: AndroidCommunity, GigaOm


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x