Remote Play ułatwia dzielenie treści między urządzeniami

Michał Bogumirski-Gołdyn Michał Bogumirski-Gołdyn Aplikacje

Dzielenie się informacjami pomiędzy urządzeniami w dniu dzisiejszym jest wygodne. Możemy przesłać dane między własnymi sprzątanie na wiele sposobów, o ile napędzane są kompatybilnymi systemami. Jak zatem podzielić się treścią na przykład pomiędzy posiadaczem iPada a użytkownikiem tabletu z Androidem?

Odpowiedzią na to pytanie jest aplikacja Remote Play. pozwala ona na wyświetlenie treści od razu na urządzeniu drugiej osoby, o ile jej urządzenie jest podłączone do tej samej sieci lokalnej co nasze. Możemy w ten sposób podzielić się filmami, zdjęciami, muzyką, a nawet dokumentami. Treścią można się dzielić od razu z więcej niż jednym użytkownikiem, i to udostępniający decyduje, kiedy udostępniona treść zniknie z urządzenia innej osoby. Nie trzeba wysyłać poczty z załącznikiem do dużej liczby odbiorców, czy sprawdzać kompatybilność aplikacji służącej np. do otworzenia konkretnego dokumentu, wszyscy treść widzą w ten sam sposób co udostępniający. Odebrana treść nie zostaje też zapisana na urządzeniu odbiorcy.

Aplikacja korzysta z własnego protokołu wykrywania urządzeń wyposażonych w aplikację w ramach jednej sieci oraz zwykłego HTTP do transferu plików. Wczesną wersję można odnaleźć za darmo w Google Play. Producent pozwala nam korzystać z programu przez pierwsze trzy miesiące bez wyświetlania reklam, potem zostaną one wprowadzone.

Źródło: AndroidCommunity, GigaOm

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy