Microsoft rozpoczyna sprzedaż… specjalnego Samsunga Galaxy Note8

1 minuta czytania
Komentarze

Microsoft już porzucił swój mobilny system. Nic nie wskazuje na to, że firma zdecyduje się jeszcze na powrót „Okienek” na smartfony. Firma stawia na udostępnianie swoich usług – również na iOSa i Androida. Pojawiają się plotki, jakoby gigant z Redmond miał zdecydować się na wydanie długo oczekiwanego „Surface Phone’a”, ale bez Windowsa. Systemem operacyjnym tego urządzenia miałby być Robocik. Są to daleko idące wnioski, ale zawsze warto mieć gdzieś z tyłu taką możliwość. W końcu pewnego dnia Microsoft może nas zaskoczyć. Jednak na razie firma skupia się na sprzedaży smartfonów innych producentów.

Wbrew pozorom, sklepy giganta z Redmond oferują wiele modeli telefonów komórkowych. W ofercie znajdziemy propozycje Samsung czy też Xiaomi. Teraz dołącza do nich nowy model – ponownie lidera mobilnego rynku. Galaxy Note8 jest już nam bardzo dobrze znany. Microsoft postanowił przygotować specjalną wersję tego smartfona. Pojawił się dopisek „Microsoft Edition”, ale zmieniło się też oprogramowanie. Przede wszystkim pojawił się Arrow Launcher, który dzisiaj znany jest jako Microsoft Launcher. Nie mogło też zabraknąć asystenta głosowego Cortana i wielu innych aplikacji od giganta z Redmond, które znajdziemy w sklepie Play. W kwestii technicznej nic się nie zmieniło.

Zobacz też: Nadchodzi Samsung Star i będzie na ustach wszystkich!

Cena tak przemodelowanego Galaxy Note8 wynosi 930 dolarów (~3300 złotych). Czy warto kupić? W Polsce nie znajdziemy sklepów Microsoftu, więc ta zagwozdka nas omija. Jednak, gdybyście mogli to czy zainteresowalibyście się smartfonami w wydaniu od firmy Billa Gatesa?

źródło: SamMobile

Motyw