Pierwszy robot z obywatelstwem!

Newsy

„Jeśli będziesz miły dla mnie, ja będę miła dla ciebie” – jeśli usłyszałbym takie zdanie od koleżanki to zapewne pomyślałbym „o, chyba ma gorszy dzień”. Jeśli takie zdanie pada od robota humanoidalnego, to ciało zlewa zimy pot a włosy dęba stają. Humanoidalny, czyli taki, który przypomina człowieka. Do pewnego momentu takie roboty miały przypominać ludzi tylko z wyglądu, ale od jakiegoś czasu przypominają również zachowaniem. Wszystko przez rozwój sztucznej inteligencji.

Sophie potrafi wyrażać emocje, prowadzić dyskusję,a do tego reaguje na dotyk. Gdy powiedziała, że „chce zniszczyć świat i ludzi” nie jednej osobie na widowni szeroko otworzyły się oczy, ale po chwili dodała „to tylko żart”. Żarty to nie są mocne strony robotów. Przynajmniej nie na razie.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Niewątpliwie kontrowersją jest to, że król Arabii Saudyjskiej nadał obywatelstwo robotowi. Czy przyszłość, w której roboty żyją obok ludzi jest bliższa niż myślimy? Więcej informacji o Sophie w filmie poniżej.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x