Xiaomi spektakularnie wraca do czołówki, a Apple broni stołka

2 minuty czytania
Komentarze

Rynek mobilny bywa przewrotny. Od lat rządzi Samsung, który wciąż sprzedaje coraz więcej smartfonów. Wydaje się, że Koreańczyków jeszcze długo będziemy mogli określać liderami. Jednak za ich plecami jest zdecydowanie ciekawiej. Walka o drugą pozycję w branży nabiera tempa. Apple może być zadowolone, ale konkurencja nie odpuszcza. Z racji, że trzeci kwartał został zamknięty to IDC postanowiło opublikować raport sprzedaży telefonów komórkowych za ten okres. Pamiętajcie, że przez sprzedaż rozumiemy liczbę urządzeń dostarczonych od producenta do sklepów.

Niedawno Mariusz przedstawił Wam dane dotyczące rynku tabletów, który z roku na rok radzi sobie coraz gorzej i tylko Apple notuje dobre wyniki. W przypadku smartfonów sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Amerykanie z roku na rok tracą swoją przewagę nad konkurencją, podczas gdy Samsung skutecznie ucieka na samotne prowadzenie. Identycznie wygląda sytuacja w minionym kwartale, aczkolwiek warto pamiętać, że sprzedaż iPhone’ów 8 (i X) dopiero pod koniec roku nabiera na znaczeniu.

Świetnym wynikiem może pochwalić się Xiaomi, które wróciło do czołówki. Chińczycy zanotowali najwyższy przyrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej – 102,6%. Dlatego też Oppo, będące na czwartej lokacie, może zacząć się bać.

Marka należąca do BBK Electronics oddala się od trzeciego miejsca, na którym znalazło się Huawei. Ta firma wyraźnie depcze już po piętach Apple i w ciągu dwóch lat może wyprzedzić „Jabłuszko”.

Zobacz też: Który flagowy smartfon ma najlepszą baterię?

Teoretycznie już teraz Chińczycy mogło zająć drugą lokatę – tak podają niektóre źródła. Jednak zbyt dużo zmiennych pojawia się w takich zestawieniach, aby jednoznacznie to określić. Niewątpliwie Amerykanie mogą spaść na ostatnie miejsce podium.

źródło: IDC

Motyw