iPhone X rozebrany przez iFixit – jak łatwo go naprawić?

1 minuta czytania
Komentarze

iPhone X w końcu trafił do swoich klientów. Mariusz też go ma i przygotowuje dla Was kolejne wpisy. Przyznacie, że za sprawą górnego wycięcia w ekranie smartfon wygląda niestandardowo. Serwis iFixit postanowił rozebrać urządzenie i ocenić je pod kątem naprawy.

Optymistyczna ocena specjalistów

Kilka tygodni temu w ręce specjalistów trafił iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus. Łatwość naprawy tych smartfonów została oceniona na 6/10. Dokładnie tyle samo przyznano iPhone’owi X. Największą trudnością w rozbiórce może być szkło umieszczone z tyłu i na froncie urządzenia. Naprawa zbitego ekranu w iPhone X to koszt 320 euro, czyli około 1300-1400 złotych… Mimo to sam wyświetlacz można wymienić bez naruszenia sekcji odpowiedzialnej za Face ID, co jest dużym plusem. iFixit podkreśla jednak, że utrudniona i droga będzie za to wymiana kabli.

Do zamknięcia konstrukcji posłużono się standardowymi śrubkami Philipsa. Nie obejdzie się jednak bez trójpunktowych wkrętaków i Pentalobe. Warto zauważyć, że w iPhone X zastosowano nietypową baterię w kształcie litery L. 

Zainteresowani mogą zapoznać się z pełnym procesem rozbiórki i dokładnymi zdjęciami na stronie iFixit.

źródło: iFixit

Motyw