Płatności smartfonem stają się coraz wygodniejsze. Google oferuje swoim użytkownikom usługi Android Pay oraz Tez. Dziś uruchomiło kolejną – Pay with Google. Wystarczy jedno dotknięcie, by proces finalizowania zakupów został zakończony.

Pay with Google – jak to działa?

Usługę tę zobaczyliśmy już podczas majowej konferencji Google I/O 2017, gdzie producent zaprezentował przedsmak funkcjonalności. Dziś została ona uruchomiona m.im. w Stanach Zjednoczonych, gdzie użytkownicy smartfonów z system Android mogą robić zakupy bezpiecznie i jeszcze szybciej. Działanie Pay with Google jest niezwykle proste. Wystarczy do swojego konta Google dodać wszystkie dane karty kredytowej/debetowej. Możemy to zrobić w dowolnej aplikacja Giganta z Mountain View – YouTube, Sklep Play, Android Pay. Raz dodane informacje zostaną zapisane w bazie, więc nie ma konieczności wpisywania ich do każdej aplikacji z osobna.

Podczas płacenia za zakupy smartfon zaproponuje skorzystanie z Pay with Google. Jeśli wyrazimy chęć, wystarczy, że przyłożymy palec. Automatycznie zostanie wypełniony formularz z naszymi danymi – imię, nazwisko, adres oraz dane karty płatniczej.

Listę oficjalnych partnerów znajdziecie poniżej:

Jeszcze nie u nas

Pay with Google niestety nie zostało jeszcze uruchomione w Polsce. Gigant z Moutain View udostępnia deweloperom niezbędne akcesoria oraz zapewnia, że usługa jest całkowicie bezpłatna. Miejmy nadzieję, że już niebawem zobaczymy działające Zapłać z Google w Polsce i będziemy mogli z niego skorzystać.

źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.