Huawei Mate 10 Pro – jak sobie radzi w benchmarkach?

1 minuta czytania
Komentarze

Huawei Mate 10 Pro poznaliśmy dwa dni temu. Smartfon prezentuje się całkiem nieźle. Wyposażono go w najnowszy procesor Kirin 970, 6 GB RAM oraz dwunastordzeniowy układ graficzny Mali-G72. Pytanie więc jak sobie radzi z konkurencją?

Nie przedłużając wstępu, zacznijmy od rezultatów. W teście wielu rdzeni w GeekBench 4.1 Huawei Mate 10 Pro zdobył 6783 punkty. Uplasował się na trzecim miejscu przegrywając z Samsungiem Galaxy Note8 jednym punktem. Na czwartej lokacie widzimy OnePlus 5 z wynikiem o ponad 100 słabszym.

Benchmark pojedynczego rdzenia zakończył się wynikiem 1902 punktów. Mate 10 Pro wylądował na dole stawki, lecz z niewielką różnicą między konkurentami. iPhone 8 Plus zdeklasował wszystkich.

W AnTuTu 6 najmocniejszy Mate 10 zajął trzecie miejsce z wynikiem 178510 punktów. Powyżej OnePlus 5 oraz iPhone 8 Plus. Poniżej Samsung Galaxy Note8.

W Basemark OS 2.0 Huawei Mate 10 Pro radzi sobie ciut lepiej niż Samsung Galaxy Note8. Przewaga to dokładnie 1 punkt. Smartfon wylądował jednak poza podium, tuż za Xiaomi Mi Mix 2.

Graficznie Mate 10 Pro radzi sobie bardzo dobrze. Można zobaczyć, że w dwóch testach zajmuje pierwsze miejsce.

Zestawienie kończymy testem w Basemark X. Tam Huawei Mate 10 Pro zajął ostatnią lokatę z wynikiem 32871 punktów. Samsung Galaxy Note8 poradził sobie lepiej aż o 5 tysięcy punktów.

Oczywiście cyfry cyferkami, ale dzięki temu widzimy, że Huawei Mate 10 Pro nie jest najmocniejszym z flagowców. Wyniki jednak robią wrażenie. Zwłaszcza, że w niektórych testach różnica jest niewielka.

Zobacz też: Bon o wartości 30 złotych na Allegro!

źródło: GSM Arena

Motyw