Pikap o futurystycznym designie poruszający się po pustynnym terenie z unoszącym się kurzem w tle.
LINKI AFILIACYJNE

Tesla wstrzymuje dostawy Cybertrucka. Powód jest zawstydzający

3 minuty czytania
Komentarze

Niewiele modeli samochodów ma tak zawiłe historie, jak ta, którą może poszczycić się Cybertruck. Tesla pracowała nad tym pojazdem przez długie lata, a zainteresowanie projektem stale podsycał Elon Musk. Ostatecznie futurystyczny pickup zadebiutował na ulicach pod koniec 2023 roku, jednak wcale nie oznacza to, że jego pogmatwana historia się zakończyła.

Cybertruck od Tesli ma problemy – spore opóźnienia w dostawach

Biały elektryczny ciężarówka Tesla Semi jest zaparkowany przed budynkiem z logo firmy Tesla, przewożąc na naczepie cztery samochody osobowe Tesla.
Fot. @ByeonChans / X

Od pierwszych zapowiedzi Cybertrucka do jego faktycznej premiery minęło kilkanaście lat. Tak pokaźna przestrzeń czasowa na rozwijanie projektu sprawiła, że wielu fanów Elona Muska oraz elektromobilności wierzyła, że pickup od Tesli będzie czymś więcej niż tylko kolejnym elektrykiem. W takich nastrojach dotrwaliśmy do końcówki 2023 roku, kiedy to Cybertruck zaliczył swój oficjalny debiut.

O ile cała otoczka wokół samochodu i jego premiery była genialna, o tyle finalny produkt nie do końca spełnił oczekiwania kierowców. Pierwsi właściciele Cybertrucków narzekali między innymi na aspekty bezpieczeństwa czy proste błędy konstrukcyjne. Naturalnie pojazd ma też swoje niewątpliwe zalety, jednak w ogólnym rozrachunku kierowcy spodziewali się większego rozmachu.

Co ciekawe aktualni użytkownicy Cybertrucków i tak nie mogą narzekać, ponieważ okazuje się, że klienci, którzy chcieli dołączyć do tego grona, muszą pohamować swoje zapędy. Tesla ogłosiła bowiem, że tymczasowo wstrzymuje dostawy kolejnych pickupów ze względu na „nieoczekiwane opóźnienie w przygotowaniu pojazdu”.

Właśnie poinformowano nas o nieoczekiwanym opóźnieniu w przygotowaniu twojego pojazdu. Musimy odwołać twoją niedzielną wizytę w salonie i skontaktujemy się z tobą ponownie, gdy będziemy w stanie zapewnić ci prawidłowy harmonogram. Przepraszamy za niedogodności i oczekujemy na szybką dostawę Cybertrucków!

Wiadomość, którą otrzymała część klientów oczekujących na dostawę nowej Tesli

Co zawiodło tym razem?

Tesla Cybetruck zaparkowana w hangarze, auto pokazane od frontu
Fot. Tesla / materiały prasowe

W sieci dosyć szybko pojawiły się różne teorie dotyczące powodów opóźnień. Część internautów, która niezbyt przepada za Teslą oraz pomysłem elektryfikacji rynku wskazuje na wspomniane już wady konstrukcyjne pickupa. Niemniej najwięcej mówi się o całkowicie nowym problemie tego samochodu.

Okazuje się bowiem, że w niektórych pojazdach regularnie poluzowuje się osłona na pedał gazu. W praktyce oznacza to, że element zsuwa się z trzonu, a przy odrobinie pecha może zaklinować się o szczelinę w desce podłogowej. To z kolei doprowadza do niechcianego dociśnięcia pedału do podłogi i braku możliwości zwolnienia auta. Usterkę możecie zobaczyć na poniższym filmie.

@el.chepito1985

serious problem with my Cybertruck and potential all Cybertrucks #tesla #cyberbeast #cybertruck #stopsale #recall

♬ original sound – el.chepito
Kolejny problem nowej Tesli.

Sama Tesla nie zdradza czy wstrzymanie dostaw jest związane właśnie z tym problemem, jednak to właśnie takie teorie najhuczniej krążą po internecie. Usterki samochodów elektrycznych mogą odstraszyć wielu kierowców, więc to nic dziwnego, że motoryzacja w Polsce nadal opiera się głównie na pojazdach spalinowych. Jeśli interesuje was ten segment branży, zachęcam do zapoznania się z naszym przewodnikiem po najlepszych samochodach dostępnych w cenie do 20 tysięcy złotych. Tymczasem osoby fascynujecie się nowoczesnymi technologiami, zapraszam do poradnika na temat Android Auto bezprzewodowo.

Źródło: Carbuzz. Zdjęcie otwierające: Fot. Tesla / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw