Elektryczny samochód podłączony do stacji ładowania na stacji benzynowej Shell w słoneczny dzień.
LINKI AFILIACYJNE

Shell buduje w Polsce 75 szybkich ładowarek. Znamy ich lokalizacje

3 minuty czytania
Komentarze

Rozwój elektromobilności w Polsce sprawia, że coraz popularniejsze nie stają się tylko i wyłącznie samochody elektryczne, ale także stacje ładowania. W końcu gdzieś trzeba uzupełniać baterię, a koncerny takie jak Shell starają się odpowiedzieć na potrzebny użytkowników aut napędzanych prądem.

Shell uruchamia szybkie ładowarki dla elektryków w Polsce

Elektryczny samochód marki Kia podłączony do stacji ładowania na tle stacji benzynowej.
Fot. Shell / materiały prasowe

Bardzo ambitnymi planami pochwalił się koncern Shell. Okazuje się, że wywodząca się z Wielkiej Brytanii firma planuje uruchomić 75 ultraszybkich ładowarek (150 punktów ładowania) do końca 2027 roku. Aby udowodnić, że nie są to tylko czcze obietnice – w Trzciance, Sękocinie Starym oraz Radomsku postawiono już trzy szybkie ładowarki DC Shell Recharge. Każde urządzenie dysponuje dwoma punktami ładowania, a ich moc docelowa wynosi 360 kW. W ciągu kilku najbliższych miesięcy koncern doda do swojej mapy kolejne trzynaście ładowarek.

Szybkie ładowarki są potrzebne w Polsce. Szczególnie przy stacjach autostradowych. Wielu klientom zależy na szybkości i komforcie ładowania, stąd nasze inwestycje w tym obszarze. Aby tempo rozwoju było odpowiednie, musi istnieć współpraca pomiędzy firmami oraz organizacjami branżowymi i rządowymi. Niezmiernie cieszę się, że klienci mogą korzystać z naszych ładowarek na stacjach Shell, ale na tym nie koniec. Aktywnie działamy w partnerstwach z innymi firmami, stąd instalowanie naszych urządzeń w innych lokalizacjach poza stacjami paliw i poszerzanie dostępu do sieci roamingowej.

Monika Kielak-Łokietek, prezeska zarządu Shell Mobility

Zobacz też: Tesla z kolejną usterką. Akcja serwisowa obejmie 2 miliony aut

Jak będą działać ładowarki?

Elektryczny samochód BMW i3 podłączony do stacji ładowania. Prezentacja miejsca, na którym mogą parkować samochody elektryczne na warszawskim parkingu „Parkuj i Jedź” ZTM
Fot. ZTM / materiały prasowe

Kierowcy samochodów elektrycznych mogą korzystać z punktów za pomocą aplikacji mobilnej Shell Recharge, karty flotowej Shell Card (przy użyciu kodu QR) lub karty płatniczej. Sam koncern reklamuje swoje urządzenia, jako jedne z najnowocześniejszych ładowarek dostępnych na rynku.

W ambicji Brytyjczyków znajduje się także rozwijanie koncepcji destination points, która polega na tworzeniu punktów ładowania poza stacjami paliw. Już w przyszłym roku ładowarki popularnego koncernu pojawią się tuż obok restauracji z sieci MAX Premium Burgers. W tym miejscu warto również podkreślić, że firma planuje stać się przedsiębiorstwem energetycznym o zerowych emisjach netto do 2050 roku.

Jeśli interesujecie się motoryzacją bardzo możliwe, że z chęcią rzucicie okiem na nasze zestawienie najlepszych samochodów do 20 tysięcy złotych. Co prawda, nie znajdziecie tam żadnych „elektrycznych” opcji, jednak w przypadku rynku aut używanych – warto trzymać rękę na pulsie. Pamiętajcie, by podczas oglądania pojazdu z drugiej ręki sprawdzić, czy nie wyświetlają się żadne niepokojące kontrolki w samochodzie.

Źródło: Informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: Shell / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.