Są takie momenty, w których posiadacze Androida zazdroszczą osobom, które wybrały sprzęt Apple. Bowiem na rynku gier mobilnych czasem bywa tak, że niektóre produkcje pojawiają się najpierw na iOS. Jedną z nich jest potencjalny hit, który nawiązuje do bardzo popularnej serii książek George’a R.R. Martina i serialu wyprodukowanego przez HBO. Chodzi o Game of Thrones Beyond The Wall. Gra pojawi się najpierw na smartfonach i tabletach firmy Apple, a posiadacze urządzeń mobilnych z Androidem będą musieli poczekać na premierę kilka tygodni dłużej.

Game of Thrones Beyond The Wall to efekt współpracy HBO, Behaviour Interactive oraz GAEA.

Produkcja ma być turowym RPG-iem z elementami strategii. Przejmiemy dowództwo nad Nocną Strażą, a naszym zadaniem będzie obrona Westeros przed nieumarłymi. Pojawią się dobrze nam znane postacie takie jak Jon Snow, Jaime Lannister i Daenerys Targaryen. Co prawda zwiastun i screeny dostępne w App Store oraz Google Play nie pokazują, na czym dokładnie będzie polegała gra, lecz plansza jest podobna do tych, które widzieliśmy w Final Fantasy Tactics oraz serii X-COM. Zapowiada się więc spokojna, oparta na strategii i taktyce rozgrywka. Game of Thrones Beyond The Wall będzie tytułem darmowym. Niestety nie wiadomo, w jaki sposób producent planuje na nim zarabiać. To gra na licencji, więc jej stworzenie na pewno nie było tanie. Prawdopodobnie pojawi się możliwość zakupu waluty i przedmiotów za prawdziwą gotówkę, choć oczywiście nie można wykluczyć reklam. Wszystkiego dowiemy się już wkrótce.

Zobacz także: Środowa aktualizacja biblioteki HBO GO – co nowego na platformie?

Game of Thrones Beyond The Wall zadebiutuje w App Store już 26 marca. Producent twierdzi, że przedpremierowo grę zamówiło już ponad milion osób. Zainteresowanie jest więc spore. Z tej okazji zdecydowano się na nagrodzenie osób oczekujących na premierę. Im będzie ich więcej, tym ciekawsze nagrody otrzymają. Będą nimi przedmioty i waluta do wykorzystania w trakcie zabawy. Posiadacze iOS mogą udać się do App Store a osoby, które wybrały Androida do Google Play, gdzie można skorzystać z opcji wstępnej rejestracji. Premiera wersji na Androida ma się odbyć 3 kwietnia.

Żródło: beyondthewall.bhvr.com, App Store, Google Play, Phone Arena, Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.