MediEvil

MediEvil (PS4) – powrót hitu w sam raz na Halloween

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Gry

MediEvil powraca po 20 latach. Hit z pierwszego Playstation z pewnością wybrał sobie świetny moment na premierę. Zbliża się Halloween, a klimat gry bez wątpienia świetnie wpasowuje się w to święto. Sprawdźcie, jak zmieniła się gra po 20 latach.

MediEvil to klasyk z pierwszego Playstation

Gra pojawiła się na rynku w 1998 roku. W związku z tym, jeżeli ktoś w latach dziewięćdziesiątych posiadał Playstation, to na pewno o niej słyszał. Wyciskała wszystkie soki z podzespołów pierwszej, stacjonarnej konsoli Sony. Zachwycała przede wszystkim piękną grafiką 3D i grą świateł. Pomysł na samą grę oraz fabuła także były powiewem świeżości. Główny bohater, czyli Sir Daniel Fortesque został przypadkowo przywrócony do życia. Odpowiedzialny za to jest zły czarnoksiężnik Zarok, który paradoksalnie za życia był jego największym wrogiem. Po zmartwychwstaniu Sir Daniel oczywiście musi się z nim ponownie zmierzyć. A ten jeszcze bardziej urósł w siłę i zebrał o wiele liczniejszą armię truposzy.

MediEvil jest Hack & Slashem

MediEvil

Gra oferuje nam widok z perspektywy trzeciej osoby. Nasz główny bohater (a właściwie to, co z niego zostało) włada zarówno bronią białą, jak i dystansową. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i polega na uśmiercaniu napotkanych przeciwników. MediEvil nie jest przesadnie rozbudowany. Być może właśnie to przyczyniło się do osiągniętego 20 lat temu sukcesu. W związku z tym sterowanie jest bardzo łatwe do przyswojenia. Tytuł jest obowiązkowy dla osób, które włączają konsolę, aby się zrelaksować przy jakiejś mało wymagającej grze. Nie myślimy – działamy.

Jak wygląda remaster MediEvil?

MediEvil na Playstation nie jest typowym remasterem. Grę stworzono praktycznie od zera. Zadbano o ładne tekstury, dostosowane do rozdzielczości 4K. Usprawniono także sterowanie i ścieżkę dźwiękową. Wystarczy spojrzeć na oba trailery. Różnice są diametralne. Takich właśnie remasterów potrzebujemy. Wybrano naprawdę dobrą grę i włożono sporo pracy, aby cieszyła graczy także na konsoli obecnej generacji.

MediEvil na Playstation 4 jest już od kilku dni w sklepach

MediEvil

Gra trafiła do sprzedaży 25 października. Kupicie ją za mniej niż 130 złotych. Cieszy mnie, że nie zdecydowano się na ustalenie wyższej ceny. Lubimy remastery, ale nie lubimy za nie płacić tyle, ile płacimy za kompletnie nowe tytuły.

Zobacz także: 5 najważniejszych premier gier w październiku 2019

Źródło: Android Central, Sony

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy