PlayerUnknown’s Battlegrounds nie jest zwykłą grą. To fenomen, który w krótkim czasie zdobył serca graczy. To dzieło, które zostało grą roku i pobiło aż 7 rekordów Guinnessa. Słowem: PUBG trzeba poznać.

Gra Roku oraz Najlepsza Gra Multiplayer

Podczas gali Golden Joystick Awards 2017, PlayerUnknown’s Battlegrounds otrzymał dwie nagrody: za Grę Roku oraz Najlepszą Grę Multiplayer.

To jednak nie koniec niespodzianek, studio Bluehole otrzymało także 7 nagród za pobicie rekordów Guinnessa. PUBG rządziło w następujących kategoriach:

  • Gra, która we Wczesnym Dostępie najszybciej zdobyła milion sprzedanych kopii.
  • Gra, która we Wczesnym Dostępie najszybciej zarobiła 100 milionów dolarów.
  • Gra, która najbardziej angażowała graczy we Wczesnym Dostępie.
  • Gra nie od Valve, która najbardziej angażowała graczy we Wczesnym Dostępie.
  • Pierwsza gra nie od Valve, która była najczęściej grana na Steamie.
  • Pierwsza gra, która osiągnęła 2 miliony graczy.
  • Najaktywniejsza gra pod względem ilości graczy na Steamie.

PUBG bardzo szybko pobił rekord aktywnych graczy w jednym czasie, który wcześniej należał do Doty 2. Z tygodnia na tydzień graczy na serwerach przybywało, a producent mógł się tylko cieszyć popularnością produktu. 16 listopada odnotowano, że na serwerach było aktywnych jednocześnie 2,617,400 graczy. 

Na czym polega rozgrywka?

Zasady gry w PlayerUnknown’s Battlegrounds są bardzo proste. Na serwerze znajduje się stu graczy, którzy sukcesywnie eliminują siebie nawzajem. Ich ekwipunkiem jest wszystko to, co znajdą na mapie. Może to być broń, mogą to być elementy ochronne typu kamizelki bądź hełmy, można znaleźć także rozmaite pojazdy, pożywienie oraz bandaże. Z biegiem czasu obszar, na którym mogą przebywać gracze się zmniejsza. Jest to tzw. strefa, w której można przebywać. Jeśli nie zdążymy uciec przed zmniejszającą się strefą, odpadamy.

Zobacz też: Co ciekawego i darmowego znajdziemy w Sklepie Play?

Gracze muszą wykazać się sprytem, cierpliwością oraz niemałym zmysłem przetrwania. Statystyki pokazują, że chętnych do poćwiczenia wspomnianych cech jest coraz więcej. Grać można nie tylko na komputerach, ale także na Macach, dzięki NVIDIA GeForce NOW. Producent nie zapomniał także o graczach konsolowych. PUBG dostępny jest na Xbox One X.

Dlaczego o tym piszemy?

PlayerUnknown’s Battlegrounds wkrótce pojawi się na smartfonach. Za stworzenie gry odpowiada studio Tencent. Jest to chińska firma, która jak najwierniej postara się oddać to, co dostarczyło graczom Bluehole. Data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że PUBG na starcie będzie dostępny wyłącznie w Chinach. Kiedy trafi na pozostałe rynki jest wiedzą tajemną i znaną jedynie deweloperom.

Zobacz też: Poważny błąd w MacOS!

Czy PUBG miałby szanse odnieść sukces na urządzeniach mobilnych? Moim zdaniem tak. Produkcja podbija serca graczy na całym świecie i zgarnia pozytywne opinie niezależnie od platformy. Wydanie jej na smartfonach oraz tabletach może tylko przynieść dodatkowej popularności, zaskarbić nowych graczy oraz pomóc zdobyć kolejne nagrody i ustanowić świeże rekordy.

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.