Allegro One Box dostawa tego samego dnia
LINKI AFILIACYJNE

Allegro szykuje małą rewolucję. Zakupy mają być bardziej opłacalne

2 minuty czytania
Komentarze

Allegro poinformowało o rozpoczęciu testów nowej usługi. Robienie zakupów na popularnej platformie sprzedażowej ma być bardziej opłacalne dzięki możliwości otrzymania zwrotu części wydanej kwoty. Znane są już pierwsze szczegóły.

Allegro Cash, czyli nowa usługa

Programy typu cashback cieszą się niemałą popularnością. Chodzi o to, by po zrobieniu zakupów w jednym ze sklepów współpracujących z daną platformą część wydanych środków wróciła na nasze konto. Przykłady to LetyShops oraz Payback (choć w tym drugim przypadku nie otrzymujemy od razu pieniędzy, lecz punkty, które następnie wymieniamy na vouchery do sklepów online).

Smartfon z włączoną aplikacją Allegro, w której jest allegro cash. Urządzenie leży na białym tle
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Allegro Cash to dowód na to, że popularna platforma sprzedażowa chce mieć swój własny program typu cashback. Już rozpoczęły się zresztą jej testy. Założenia są takie, że posiadacze usługi Smart! po zrobieniu zakupów u jednego sprzedawcy za min. 100 zł dostaną zwrot 1% wydanej kwoty, a w przypadku zakupów za min. 200 zł cashback wyniesie 2% wartości zamówienia. Jednorazowo kupując słuchawki bezprzewodowe, klasyczny telefon lub cokolwiek innego będzie można uzyskać do 20 złotych, a miesięcznie do 50 złotych.

Allegro jako pierwsze wychodzi z inicjatywą cashbacku jako wbudowanego benefitu finansowego dla swoich klientek i klientów. Jak każda przełomowa usługa Allegro, Allegro Cash w samym założeniu jest niezwykle proste i przejrzyste. […] Prawie wszyscy ankietowani przez nas klienci i klientki Allegro wyrazili […] zainteresowanie opcją cashback na naszej platformie, więc startujemy z testami rozwiązania, które jest bezpieczne i daje coś w zamian. Docelowo chcemy Allegro Cash rozwijać i rozbudowywać.

Rafał Czernik, dyrektor ds. usług finansowych, Grupa Allegro

Możliwość wzięcia udziału w testach będą mieli wybrani użytkownicy Allegro. Platforma nie zdradza, jaka będzie liczebność grupy zaproszonej do testów ani jakimi kryteriami kieruje się przy wyborze osób.

Cashback na Allegro. Co jeszcze wiadomo?

Nowa usługa od popularnej platformy sprzedażowej raczej nie będzie działać tak, że zebrane środki przelejemy na własne konto bankowe. W komunikacie dotyczącym programu można przeczytać o otwieraniu konta online w aplikacji Allegro. Środki z tego konta zapewne będzie można przeznaczyć, by finansować przyszłe zakupy na platformie.

W przygotowywaniu usługi biorą udział Aion Bank oraz Vodeno. Te same podmioty są zaangażowane również w usługę Allegro Pay.

Źródło: Allegro/informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: Allegro / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.