Parking przed budynkiem supermarketu Carrefour wieczorem, z naświetlonymi literami i strzałką logo na elewacji.

Carrefour i Payback łączą siły. Klientów czekają nowe korzyści

2 minuty czytania
Komentarze

Markety walczą o klienta nie tylko cenami. Aktualnie coraz większe znaczenie ma dopracowana aplikacja i dostępne w niej zniżki, czego idealnym przykładem jest Żabka i Biedronka. Carrefour zapowiedział właśnie współpracę z popularnym programem lojalnościowym Payback. Jakie zmiany czekają kupujących?

Carrefour walczy o klienta, ale nie rezygnuje z aplikacji

Smartfon wyświetlający ekran aplikacji z ofertami i punktami lojalnościowymi, leżący obok karty lojalnościowych.
Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Niedawno Carrefour usprawnił zakupy ze smartfonem. Nie jest to jednak koniec nowości. Jak podają Wirtualnemedia 29 listopada między siecią sklepów i programem lojalnościowym została podpisana umowa. Już od połowy przyszłego roku klienci sklepów Carrefour skorzystają z popularnych punktów Payback. Francuska sieć marketów oferuje już własne oprogramowanie „Mój Carrefour”, natomiast klienci nie będą musieli instalować nic więcej. Karta programu lojalnościowego i punkty mają zostać zintegrowane z tą aplikacją. Z jej poziomu klienci będą też mieli dostęp do kuponów.

Partnerstwo ma umożliwić klientom jeszcze skuteczniejsze oszczędzanie. W tym celu będzie można wykorzystać oferty zniżkowe, ale też punkty. Z usługą Payback współpracują też biura podróży, elektromarkety, banki i sklepy z odzieżą. W związku z tym zebranie punktów będzie wyjątkowo łatwe. Wewnętrzną walutę można wymienić na vouchery i nagrody rzeczowe.

Jak korzystać z Payback?

Interfejs użytkownika aplikacji lojalnościowej z kuponami i voucherami, przedstawiający saldo punktów, różne promocje i oferty z rabatami na produkty, oraz karty podarunkowe Allegro o różnych nominałach.
Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Układ aplikacji Payback na początku może przytłoczyć, ale zasada działania aplikacji jest niezwykle prosta. Po stworzeniu konta dostajemy specjalną kartę. Z niej można korzystać w formie fizycznej lub wirtualnej. Następnie w sklepach, które sprawdzić można w aplikacji i na stronie przed dokonaniem płatności należy zeskanować naszą kartę. Punkty zostaną automatycznie dodane do konta. Raz na jakiś czas warto wchodzić do apki, bo interakcja z kuponami mnoży liczbę punktów lub dodaje ich określoną wartość. Zgromadzone punkty można wymienić w zakładce nagrody.

Źródło: Wirtualnemedia