Za dwa tygodnie, 4 października Google zaprezentuje światu nowe smartfony. Wiemy o tych urządzeniach już prawie wszystko. Interesujących podpowiedzi, czego możemy oczekiwać od drugiej generacji Pixela i Pixela XL udzieliła sama firma z Mountain View za pomocą udostępnionych materiałów. Data premiery i hasło „Oczekuj więcej od swojego telefonu” pojawiły się kilka dni temu na jednym z billboardów w Bostonie. Następnie w serwisie YouTube, Google opublikowało wideo, które o nowych urządzeniach mówi zdecydowanie więcej. Według haseł, które znalazły się w filmie, flagowce Amerykanów wyróżnią się wśród konkurencji dłuższą pracą na baterii, świetnym aparatem, dużą pamięcią wbudowaną, czy wydajnością.

HTC i LG wyprodukują obydwa Pixele

Mniejszy model zostanie wyprodukowany przez HTC. Wytwarzaniem urządzenia z dopiskiem XL zajmie się LG. Smartfon z większym wyświetlaczem będzie oczywiście charakteryzował się wyższą ceną. Pierwsza generacja Pixela XL, w momencie pojawienia się na rynku kosztowała $769. Niestety następcy za taką kwotę nie kupimy.

Ceny Pixela 2 XL będą naprawdę wysokie

Według informacji oficjalne nazwy obydwu urządzeń to po prostu Pixel 2 i Pixel 2 XL. Topowy smartfon amerykańskiej spółki będzie wyceniony podobnie do Samsunga Galaxy Note8, który kosztuje w USA $929 oraz iPhone’a X 64 GB, kosztującego $999. Według Droid Life, Google Pixel 2 XL pojawi się na rynku w cenie $849 za wersję 64 GB oraz $949 za 128 GB pamięci wbudowanej. Mniejszy model zadebiutuje w cenie $649 za 64 GB pamięci wewnętrznej i $749 za 128 GB. To dokładnie tyle samo, ile kosztowała poprzednia generacja, ale zyskamy więcej przestrzeni na dane.

Flagowce Google nie zmieniły znacząco wyglądu w porównaniu do zeszłorocznych wersji. Zdjęcia, które się pojawiły, pokazują, że tylny panel jest bardzo podobny do Pixeli pierwszej generacji. Amerykanie ponownie użyją bardzo oryginalnych nazw opisujących kolory smartfonów. Model z mniejszym ekranem na pewno pojawi się w wersjach: Kinda Blue, Clearly White i Just Black. Telefon z większą przekątną wyświetlacza również zadebiutuje w kolorze Just Black, ale też Black & White.

Co już wiemy?

Smartfony Google otrzymają prawdopodobnie bardzo wyczekiwany certyfikat IP68, potwierdzający odporność na kurz i wodę. Obydwa zostaną wyposażone w najnowszy dostępny procesor od Qualcomm (jest nim w dalszym ciągu Snapdragon 835) oraz w 4 GB RAM. Mniejszy model będzie miał ekran w rozmiarze 5-cali, z rozdzielczością 1920 x 1080 i o proporcjach 16:9. Większe urządzenie zyska wyświetlacz 6-calowy, o rozdzielczości 2880 x 1440 i proporcjach 18:9, zbliżony do LG V30. Nowością w telefonie produkowanym przez HTC, mimo wielu cech wspólnych z poprzednikiem będą głośniki stereo. Nie ma informacji czy ta opcja pojawi się w Pixelu 2 XL. Z obydwu jednak zniknie gniazdo słuchawkowe. Google ponownie zrezygnuje też z optycznej stabilizacji obrazu na korzyść elektronicznej.

Podobnie jak w zeszłym roku Pixele zadebiutują z najnowszą wersją Androida, w tym przypadku z 8.1 Oreo i będą pierwszymi telefonami z tym systemem.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)