Za dwa dni odbędzie się najważniejsza w roku konferencja Apple. W związku z tym na temat nowych iPhone’ów wiemy prawie wszystko. Wczorajszej nocy byliśmy świadkami jednego z większych wycieków informacji od firmy z Cupertino w ostatnim czasie. Nie jest pewne, czy był on kontrolowany, czy nie, ale przez pewien czas na serwerach amerykańskiej firmy znalazła się finalna wersja systemu iOS 11. Możliwość aktywowania oprogramowania została bardzo szybko zablokowana, jednak sporej grupie osób udało się go pobrać. Mamy dzięki temu informacje na temat nowych produktów i oprogramowania. Zdecydowanie najciekawsze wydają się te dotyczące jubileuszowego wydania iPhone’a. Znamy już jego wygląd, choć do Internetu nie wyciekło jeszcze żadne zdjęcie prawdziwego, działającego urządzenia. Niezwykle interesujące może być oprogramowanie nowego smartfonu. We wczorajszym wpisie Wiemy już wszystko o premierach Apple dzięki iOS 11 opisałem pierwsze wycieki iOS 11 Golden Master. Dzisiaj dotarły do nas kolejne informacje.

iPhone 8 i iPhone 8 Plus

Oprogramowanie potwierdza nazwy nowych smartfonów. Tak jak wspominałem wcześniej, nowe urządzenia to:

  • iPhone X
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus

Apple nie zdecydowało się na użycie nazwy 7s i 7s Plus. Decyzja wydaje się słuszna ze względów marketingowych. Może jednak spowodować pewne zamieszanie, szczególnie wśród mniej świadomych klientów. Sugeruje, że iPhone 8 i 8 Plus będą nie tylko odświeżonymi „siódemkami”. Mimo wszystko na temat tych modeli wiemy cały czas bardzo niewiele. Pozostaje nam czekać do wtorku.

iPhone X

Całkowicie nowy model otrzyma nazwę X, czytaną jako „dziesięć”. 5,8-calowy ekran OLED smartfonu zajmie prawie cały przedni panel urządzenia. Jednocześnie jego wymiary będą tylko nieco większe od iPhone’a 7.

Bardzo oryginalnie wygląda przód urządzenia i charakterystyczne wycięcia na górze. Zgodnie z poprzednimi plotkami iPhone X pokaże godzinę po lewej stronie, a siłę sygnału sieci komórkowej, Wi-Fi i stan baterii po prawej. Elementy te będą animowane. Po podłączeniu urządzenia do ładowania ikona akumulatora powiększy się, aby zakomunikować poprawne połączenie, a następnie wróci do pierwotnej formy.

Jest także nowy sposób na pokazanie momentu nagrywania ekranu lub czasu trwania rozmowy. W lewym górnym rogu pojawia się wtedy ikona z czasem rejestrowania ekranu, w kolorze czerwonym albo zielonym przy połączeniu telefonicznym.

Po raz pierwszy widzimy ustawienia opcji Face ID, która zastąpi Touch ID w iPhone X. Rozpoznawanie twarzy ma bardzo podobne opcje konfiguracji, co obecny czytnik linii papilarnych. Możemy wybrać Face ID do odblokowania telefonu, używania w iTunes i AppStore oraz do autouzupełniania w Safari. Nie jest pewne, czy ta funkcja będzie działała w przypadku płatności Apple Pay.

Po dotknięciu opcji „zarejestruj twarz” system poprosi nas o delikatne poruszanie głową w różnych kierunkach, a następnie o wypełnienie okręgu otaczającego twarz. Po zakończeniu skanowania, twarz zostanie zapisana w nowym biometrycznym, zabezpieczonym oprogramowaniu. iPhone X będzie mógł zeskanować twarz, leżąc na płaskiej powierzchni. Face ID ma być szybsze, dokładniejsze i bezpieczniejsze niż Touch ID.

Źródło: macrumors: 1, 2

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)