Wiemy już wszystko o premierach Apple dzięki iOS 11

mm Mariusz Nowak Artykuły 2017-09-09

Za kilka dni zadebiutuje nie tylko nowy model iPhone’a, ale ruszy też aktualizacja urządzeń do nowego systemu, iOS 11. Kilkanaście godzin temu do sieci wydostała się finalna wersja nowego oprogramowania, o nazwie Golden Master. Daje nam ona nowe informacje na temat produktów, które zostaną pokazane na konferencji 12 września.

Apple Watch LTE

Nowy smartwatch Apple ukazuje się nam w pełnej krasie w aplikacji Watch, która umożliwia zarządzanie tym urządzeniem na iPhone’ach. Jego wygląd jest prawie taki sam jak wszystkich poprzednich modeli, czyli pierwszej generacji oraz Series 1 i 2. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest możliwość używania akcesoriów takich, jak paski z poprzednich modeli. Nowością jest koronka, która w przypadku wersji w kolorze Gwiezdna Szarość pokazanej w aplikacji, jest teraz czerwona. Pojawił się miernik sygnału, który wskazuje na obecność łączności LTE. Wydaje się, że Apple Watch będzie mógł nawiązywać połączenia dzieląc się numerem telefonu z iPhonem. Zegarek zostanie dodany do istniejącego planu taryfowego i przypuszcza się, że operatorzy mogą proponować dzięki temu atrakcyjne oferty cenowe.

iPhone X

iPhone o nazwie kodowej D22 i nieznanej jeszcze oficjalnej nazwie będzie miał swój wyczekiwany debiut tego samego wieczoru co zegarek. Pomimo niedawnego wycieku danych w oprogramowaniu głośnika HomePod zostało dla nas jeszcze trochę nowości. Tapety, które znaleziono w iOS 11 GM potwierdzają, że nowy smartfon zyska ekrany typu OLED. Siedem z nich jest w ciekawym stylu retro, nawiązując do dawnego logo Apple, są również takie w kolorze czarnym przeznaczone dla nowego wyświetlacza. Nie ma za to żadnych nowości dla fanów tapet Live.

Zupełnie nową funkcją jest Portrait Lightning, która wydaje się być ulepszeniem trybu portretowego. Może ona współpracować z lampą błyskową w urządzeniu oferując takie warianty, jak światło sceniczne, naturalne czy kontur. Dostępne są też nowe opcje nagrywania wideo:

 • 1080p HD przy 240 kl./sek. 480 MB z rozdzielczością 1080p na 240 kl./sek
 • 4K przy 24 kl./sek (Footer) 270 MB z rozdzielczością 4K przy 24 kl./sek (film) (Footer HEVC) 135 MB z 4K przy 24 kl./s (film)
 • 4K przy 60 fps (Footer) 450 MB z rozdzielczością 4K przy 60 klatkach na sekundę (wyższa rozdzielczość, gładkość) (HEVC Footer) 400 MB przy 4K przy 60 klatkach na sekundę (wyższa rozdzielczość, gładsza)

Nowy wyświetlacz OLED w iPhonie zostanie wyposażony też w znaną z iPada Pro funkcję True Tone Display. Dzięki dodatkowym czujnikom ekran mierzy barwę otaczającego nas światła. Dzięki temu odpowiednio dostosowuje ekran, abyśmy widzieli wszystko prawidłowo. Zmniejsza też lub zwiększa intensywność świecenia ekranu, dzięki czemu kolory mogą być bardziej naturalne. Rozdzielczość wyniesie według informacji w systemie 2436 x 1125 pikseli.

W nowej wersji systemu są też odniesienia do funkcji odblokowania zwanej jako Face ID. Identyfikator rozpoznawania twarzy jest obecny w samouczku, który znalazł się w oprogramowaniu.

Instrukcja obrazuje również sposób uruchomienia trybu SOS przez naciśnięcie przycisku głośności i zasilania, pokazując jednocześnie charakterystyczny design nowego iPhone’a.

Zrzuty ekranów uwidaczniają również nowy pasek nawigacji z zestawem gestów. Podciągnięcie go do góry powoduje wyświetlenie ekranu głównego, a dłuższe przytrzymanie spowoduje wyświetlenie przełączania się aplikacji. Większy przycisk uruchamiania umożliwi aktywację Siri, a także wyświetlenie opcji płatności Apple Pay.

Ukazały się też nowe animowane wersje Emoji dla iMessage nazywane Animoji.

Przy okazji możemy dodać, że według doniesień KGI wszystkie nowe modele jubileuszowego iPhone’a będą miały czarny front.

AirPods

W wersji Golden Master widoczna jest też lekko zmieniona wersja słuchawek AirPods o nazwie kodowej 1.2. Jest to prawdopodobnie tylko niewielka poprawka urządzenia, a nie modernizacja. Wskaźnik ładowania przeniesiony jest z wnętrza obudowy na zewnątrz.

Źródło: macrumors • maxprzemo

  Brak czytnika linii papilarnych w telefonie za 5000 zł. Amajzing 😉

  • Gun’s

   Apple potrafiło spopularyzować czytnik linii papilarnych wśród czołowych producentów smartphone a teraz idzie po prostu krok dalej.

   Ciekaw jestem rzeczywistego działania Face ID, np. czy będzie podatne na „oszustwa” jak w przypadku Samsunga (gdzie do odblokowania urządzenia wystarczyło zdjęcie).

   • Mariusz Nowak

    Odblokowywanie ma być 3D, więc teoretycznie nie powinno być tak łatwo;)

   • Adrian Kijek

    Raczej takie nowinki u apple sa bardzo dopracowane tak jak to bylo w przypadku touch id a teraz bedzie skan 3d wiec raczej ktos bedzie musial posiadac twoja glowe zeby dostac sie do zawartosci ale dla mnie i tak lipa ze nie ma touch id

   • Patryk

    Brak czytnika linii papilarnych o ile to prawda jest strzałem w stopę. W Samsungu S8+ w ciemnych pomieszczeniach odblokowywanie za pomocą skanera tęczówki graniczy z cudem, a skanowania twarzy nie używam ze względu na łatwe oszustwo za pomocą zdjęcia.

    • Gun’s

     Faktycznie, celna uwaga w stosunku do rozpoznawania twarzy w ciemnych pomieszczeniach/późnymi wieczorami i nocami. Ciekaw jestem czy producent uwzględni takie niedogodności?

    • dawid01986

     Bez problemu odblokowuje S8 za pomocą skanera tęczówek w całkowicie ciemnym pomieszczeniu, nawet odblokowałem gdy miałem założone okulary przeciwsłoneczne, co mnie pozytywnie zaskoczyło 😉
     Tak więc trochę mnie dziwi że masz problemy z S8+, radzę jeszcze raz skonfigurować tą blokadę 😉

    • Marucins

     Strzał w stopę?
     Po co NSA zbierać odciski, skoro już je mają.
     Teraz czas wypełnić program do rozpoznawania twarzy.

   • maxprzemo

    Prawda jest taka że apple nie wyrobiło się z implementacją skanera linii papilarnych w ekranie i to całe Face ID to takie „zasłonięcie” porażki. Fani marki i tak uznają to za super innowację, a skaner linii jak się uda to będzie za rok w ekranie( konkretniej to pod ekranem jako ultradźwiękowy skaner). Rozpoznawanie twarzy było już na wielu telefonach/systemach operacyjnych i nigdy się nie przyjęło z prostego powodu bo jest nie wygodne. Nie pozwala na dyskretne odblokowanie telefonu.

  • Apple próbuje być innowacyjne ?

 • Marucins

  oj dana oj dana