ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
NordVPN informuje o problemach

Przegląd najlepszych aplikacji VPN, z których możesz korzystać zupełnie za darmo

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Prywatność w sieci to bardzo ważna sprawa, jednak większość użytkowników sieci internetowej podchodzi do niej pobłażliwie. Warto wiedzieć, że praktycznie każda strona w Internecie jest w stanie uzyskać o nas jakieś informacje – lokalizację, dane o urządzeniu, z jakiego korzystamy i adres IP. Niestety nie da się w prosty sposób zablokować możliwości udostępniania tych rekordów, które nas dotyczą, ale dzięki aplikacjom VPN (skrót od Virtual Private Network, czyli wirtualna sieć prywatna) można się przed tym chronić. W dzisiejszym artykule pokażę wam kilka najlepszych programów do obsługi sieci VPN, z których korzystać możecie zupełnie za darmo.

Opera VPN

Opera VPN to świetna propozycja w kwestii wirtualnych sieci prywatnych od firmy stojącej za tą popularną przeglądarką internetową. Aplikacja ta jest w pełni darmowa i wolna od wszelkich reklam oraz pozwala swoim użytkownikom na nielimitowany dostęp do Internetu bez żadnych ograniczeń. Serwery programu Opera VPN mieszczą się niestety wyłącznie w 5 miejscach na świecie, przez co niektóre usługi mogą być dalej niedostępne.

Oprócz samej obsługi wirtualnej sieci prywatnej Opera VPN pozwala również na sprawdzenie bezpieczeństwa sieci Wi-Fi, z którą jesteśmy aktualnie połączeni, a także blokuje moduły śledzące, które spotkać można na stronach internetowych i w aplikacjach. Niestety musicie pamiętać, że nic nie jest za darmo, a za usługę płacimy po prostu wybranymi danymi, które zbierają twórcy aplikacji. Aplikację można pobrać, klikając tutaj.

Cena: Darmowa

Tunnel Bear

Tunnel Bear to jedna z najlepszych aplikacji VPN, które znaleźć można w sklepie Google Play. Do dyspozycji użytkowników oferuje ona kilkanaście serwerów, które rozlokowane są na całym świecie. Z aplikacji korzystać można zupełnie za darmo, jednak jest pewien haczyk – co miesiąc wykorzystać można 500 MB darmowego transferu, który na szczęście można bezpłatnie powiększyć.

Transfer można powiększyć jednorazowo aż o 3 GB poprzez trzy proste kroki – pobranie aplikacji TunnelBear na swój komputer, zaproszenie znajomego i opublikowanie Tweeta. Oczywiście można również wykupić subskrypcję, która zapewni nielimitowany dostęp do sieci VPN – jej koszt to 24.99 zł miesięcznie, lub 194.99 zł rocznie. Aplikację można pobrać, klikając tutaj.

Cena: Darmowa (500 MB co miesiąc) / 24.99 zł miesięcznie / 194.99 zł rocznie

Hola

Hola, to usługa, która swoim użytkownikom oferuje kompletnie darmową sieć VPN bez żadnych ograniczeń. Dzięki tej aplikacji mogą oni chronić swoją prywatność podczas przeglądania stron internetowych oraz korzystania z programów zainstalowanych na urządzeniu. Jak to właściwie działa?

Usługa ta pozostaje w pełni darmowa dzięki nietypowemu modeli biznesowemu – za Holę płacą wyłącznie użytkownicy biznesowi oraz osoby chętne, a cała reszta darmowych użytkowników korzysta z aplikacji na zasadzie sieci P2P. Oznacza to, że zasoby ich urządzenia są wykorzystywane przez połączenia innych osób, gdy telefon nie jest używany. Dzięki temu właściciele Holi nie udostępniają darmowym użytkownikom dostępu do swoich serwerów. Aplikację można pobrać, klikając tutaj.

Cena: Darmowa / 5 dolarów miesięcznie

CyberGhost VPN

CyberGhost to niemiecka aplikacja do obsługi sieci VPN, która początkowo funkcjonowała wyłącznie na komputerach. Okazało się jednak, że użytkownicy chętnie korzystają z jej usług, więc po niedługim czasie pojawiła się również na telefonach i tabletach z Androidem. Obsługa programu jest intuicyjna i nie wymaga zakładania konta, nie występują w niej również żadne limity. Niestety jest pewien haczyk.

Aplikacja darmowa jest wyłącznie przez pierwsze 7 dni od instalacji, ponieważ trwa wtedy bezpłatny okres próbny. By korzystać z CyberGhosta po tym czasie, użytkownik proszony jest o kupno abonamentu, którego cena to 154.99 zł rocznie lub 43.99 zł miesięcznie. Warto jednak wykorzystać ten darmowy tydzień, ponieważ program ten jest naprawdę świetny. Aplikację można pobrać, klikając tutaj.

Cena: Darmowa (7 dni) / 43.99 zł miesięcznie / 154.99 zł rocznie

Kaspersky Secure Connection

Ostatnią pozycją na mojej liście jest aplikacja stworzona przez szalenie popularną firmę stojącą za antywirusem Kaspersky. Jest to naprawdę ciekawa propozycja, która darmowym użytkownikom daje naprawdę wiele – codziennie otrzymują oni zupełnie za darmo 200 MB transferu (lub 300 MB, jeśli posiadają konto My Kaspersky). Dodatkowo aplikacja chroni przed niebezpieczeństwami, które znaleźć można w sieci.

W usłudze będzie można oczywiście wykupić konto premium, ale na razie nie jest to możliwe. Jeśli program będzie rozwijany, to Rosjanie powinni spodziewać się sukcesu. Aplikację można pobrać, klikając tutaj.

Cena: Darmowa

Sprawdź najnowsze wpisy